Narodil se v roce 1928 a svůj život zasvětil na velice dlouhou dobu kopané. Fotbalový míč mu učaroval již v dětském věku. Jeho kariéra sčítávala úctyhodných třicet let, během kterých Antonín Honomichl oblékal dres týmů SK Plasy, SK Plzeň, ATK Praha a v neposlední řadě Slavie Karlovy Vary. Na zelených kolbištích byl vyhlášen nejen svou kličkou „wekslem“ (poz. red. oklámání soupeře), ale především svým střeleckým apetitem. Ve službách Slavie okusil nástrahy druholigové soutěže, ve které zatížil konta soupeřů hlavně v sezoně 1957/58 pětačtyřiceti brankami.

Třináctého června navíc oslavil životní jubileum, osmdesát let.

„Po skončení aktivní činnosti jsem absolvoval trenérský kurz a zahájil tak svou novou kariéru,“ odtajnil Antonín Honomichl.

Svou trenérskou misi načal v karlovarské Slavii, kam se vrátil celkem šestkrát. Další štace spojil s Horním Slavkovem (2), Novou Rolí (3), Starou Rolí, Ostrovem a naposledy s Hroznětínem.

Za svou čtyřicetiletou trenérskou kariéru zažil jedenáctkrát postup do vyšší soutěže, šestkrát tým zachraňoval v soutěži.

Za jeho poctivou a příkladnou práci ho ocenil Českomoravský fotbalový svaz významnou cenou Dr. Václava Jíry.

Ale zpátky k jubileu. „Narozeniny jsem oslavil se starou gardou a navíc jsem byl pozván k primátorce Veronice Vlkové spolu s kamarády Kolerem a Vydrou. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, jaký má paní primátorka ve sportu přehled. Navíc se debaty zúčastnil ze staré gardy Plzeň předseda Jirka Hop a mí kamarádi Kobilinský s Novotným,“ vysvětloval Honomichl.

„Další oslavy pak byly na programu doma a na chatě s přáteli a bývalými hráči. Velmi mě pak překvapil mezi gratulanty Víťa Lavička. Všem bych chtěl za to moc poděkovat. Také mě potěšila pozvánka od paní primátorky a pozvání od Jirky Diviše a ředitele Frančíka na sraz sportovních tříd,“ liboval si exslávistický hráč.

Nezapomněli však na něj ani bývalé kluby či kamarádi nebo spoluhráči.

„Byl jsem pozván do Nové Role předsedou Jirkou Hájkem a starostou Václavem Heřmanem k oslavě 60. výročí založení klubu. Dále jsem pak obdržel pozvánku od staré gardy Plzeň a stejně starého týmu SK Plzeň,“ zamyslel se Honomichl.

Ani v osmdesáti letech však nepověsil trenéřinu na hřebík.

„V Hroznětíně jsem dal dohromady mladé perspektivní hráče a uvidíme, jak si nadále povedou. Navíc ještě dodělávám kroniku Slavie Karlovy Vary až do roku 2002, takže mi to zabere hodně času. Na závěr bych chtěl všem sportovcům Karlovarského kraje popřát hodně sportovních úspěchů,“ uzavřel Antonín Honomichl.