Kontumace. Tak i tato nelichotivá fotbalová zpráva dorazila i do III. fotbalové třídy Karlových Varů. Premiérově se o ni postarali fotbalisté Údrče, kteří nedorazili k devátému kolu podzimní části na půdu nováčka do Počeren. Počerny si tak připsaly bez větší námahy tři mistrovské body, které oslavily při neúčasti Údrče klubovým fotbálkem.

Dalších šest utkání se již odehrálo.

V devátém pokračování pak dostali řádně za fotbalové uši hráči chyšského céčka, když v pozici sparingpartnera obdrželi na cestu zpátky v Potůčkách od místní horské jedenáctky devět branek. Další přestřelka se konala o necelých třináct kilometrů dále. V Abertamech totiž uspěli v přestřelce hráči nováčka ze Stanovic.

A do třetice kanonáda. Tu měli na programu ve svém střeleckém rozpočtu fotbalisté Děpoltovic. Ti totiž nechali Olšová Vrata poločas nadýchávat kýžený pocit z premiérového bodového zisku, který však ve druhém poločase změnili pro domácí jedenáctku ve fotbalový horor. Šest vstřelených branek pak určitě mluví za vše.

V boji o první příčku pak neuspěly na půdě Sadova Verušičky, které si tak připsaly na své konto v podzimní části teprve druhou porážku. Zaváhání Verušiček dokonale využili hráči horského Merklína, když v Dalovicích pokořili dvoubrankovým rozdílem místní rezervu, a zaslouženě se tak vyhoupli do čela tabulky s jednobodovým náskokem před druhým Sadovem.

Překvapení se pak zrodilo i na Pile, kde místní rezerva jedinou brankou těsně porazila favorizované Nové Hamry.

Výsledkový servis

Olšová Vrata – Děpoltovice 1:6 (0:0)
Pouze v prvním poločase dokázali domácí fotbalisté držet s hosty fotbalový krok. Po změně stran totiž Děpoltovičáci spustili na hřišti fotbalový čardáš a soupeři sypali jednu branku za druhou. Hattrickem přispěl k výhře svého týmu děpoltovický Milan Skoupý, a jednou se zapsali do statistik i jeho spoluhráči Luboš Moravec a Lukáš Koteš. Za hosty pak obstaral čestný úspěch Aleš Ozóm. Aaby toho nebylo málo, vstřelili si domácí hráči jednu branku sami. Před patnáctkou diváků s přehledem odřídil utkání bez karet sudí Fiala.

Potůčky – Chyše C 9:0 (5:0)
Fotbalový galakoncert? Že to není možné? Ale je. Alespoň v Potůčkách. Tam si totiž domácí kanonýři udělali z chyšského céčka fotbalový kalendář, který poté během utkání rozcupovali na devět dílů. Nejvíce, a to třikrát poslal svou střeleckou vizitku do branky hostů Petr Kraus. Dvakrát se pak brankově podílel na výhře horalů Trianh Hai Tung. O další zářezy Potůček se pak postupně postarali Petr Jaroš, Radek Trojek, Stanislav Zeman a David Šimek. Před padesátkou diváků odpískal zápas arbitr Řáda.
ŽK: 2:2.

Abertamy – Stanovice 3:4 (1:2)
Kdo se bojí, nesmí do lesa? Kdeže. Kdo se bojí, nesmí na hory! Své by o tom mohli vyprávět i hráči nováčka ze Stanovic. Na horké půdě abertamských rukavičkářů totiž vybojovali v přestřelce důležité vítězství. Postarali se o to čtyři střelci, Radek Langmaier, Jaroslav Kratochvíl, Michal Kerekanič a Martin Míček. Za domácí tým se pak střelecky prosadili Radek Lešťan, Tomáš Grim a abertamský matador Viliam Hanšut. Před třiceti fanoušky kopané rozhodoval duel rozhodčí Krejčí.
ŽK: 2:4.

Sadov – Verušičky 2:1 (0:1)
Ve šlágru kola sice poslal v prvním poločase do vedení svou devátou trefou v podzimní části verušický šutér Libor Slivčák, ale nakonec se z důležitého vítězství radovali domácí. Důvod? Po obrátce stran totiž nasypali soupeři dvě branky. Nejdříve se střelecky zaskvěl Michal Křeháček, a pak vstřelil taktéž svou devátou trefu v podzimní části sadovský štírek Petr Krejsa, který tak zajistil svému týmu tříbodovou radost. Před padesátkou diváků v rámci ´ostrého´ duelu se prezentoval v rozhodcovském dresu arbitr Suchan.
ŽK: 3:5. ČK: 1:1.

Pila B – Nové Hamry 1:0 (0:0)
Třetí podzimní výhru si připsali na svém hřišti hráči pilské rezervy. Postaral se o to po bezbrankovém prvním poločase jedinou přesnou trefou, která se vešla mezi tři tyče, pilský kanonýr Jan Bartoška. Před čtyřicítkou diváků odpískal utkání sudí Horvát.
ŽK: 0:1.

Dalovice B – Merklín 0:2 (0:2)
O tom, že horalové z Merklína prožívají fotbalový boom, se tentokrát přesvědčili hráči dalovické rezervy. Merklínští se ujali vedení brankou z kopaček Davida Wollnera. Poté si domácí jedenáctka jednu branku vstřelila sama, a tím rozhodla o posunu merklínského pendolina na aktuální první příčku III. třídy. Před čtyřiceti fandy zelených kolbišť rozhodoval utkání rozhodčí Suchan.
ŽK: 1:3.

Počerny – Údrč 3:0 (kontumace)
Jelikož hosté k devátému kolu na půdu Počeren nedorazili, připsali si domácí hráči do průběžné tabulky jeden tříbodový zisk zdarma. Kvůli nucenému volnu si pak Počerňáci zpestřili fotbalovou výluku v klubovém mači.