Palec dolů. Tak ten si vysloužil za svůj hodně mizerný výkon v dohrávaném utkání patnáctého kola III. třídy, ve kterém hostily Nové Hamry na své půdě vedoucí Merklín sudí Josef Košina. Ten totiž domácímu výběru ´daroval´ nevídanou branku, když jaksi-taksi opomněl při výhodě přímého kopu Nových Hamrů na upozornění brankáře hostí na úpravu jeho výstroje – kopačky.

Jenže pak překvapivě svolil ke hře, a novohamerský Novák vyrovnal. Překvapený brankář Merklína, který si v inkriminovanou dobu zavazoval ve své brance tkaničky tak byl nemile zaskočen. Na stejné vlně se nesli i jeho spoluhráči. Zbytečně. Sudí kuriózní gól uznal. Nakonec se však oba soupeři o body podělili, když uhráli nerozhodný výsledek 2:2.

Samotné utkání načali lépe hosté, kteří se také ujali vedení, když mezi tři tyče zamířil merklínský kapitán Jiří Kučera. Poté se hra vyrovnala. Během první půle novohamerští pohrdli pokutovým kopem, který neproměnil Michal Rudolský. Pak přišla na řadu fotbalová minela rozhodčího, kterou přetavil z přímého kopu ve vyrovnání Matěj Novák.

I ve druhém poločase se třicítka přihlížejích diváků, mezi kterými nechyběl ani kapitán druholigového Baníku Sokolov Tomáš Pilař dočkala brankové radosti, to když v dresu Hamrů skóroval kapitán Jiří Pazdera a za hosty poté Jaroslav Vochozka.

Nové Hamry – Merklín 2:2

Branky: Novák, Pazdera – Vochozka, Kučera. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Košina. ŽK: 1:4. Diváci: 30.