„Na turnaj jsme byli pozvaní místo pražské Sparty, která měla na turnaji obhajovat loňské vítězství, tak jsme to zvládli za ni,“ se smíchem hodnotil triumf svých svěřenců trenér karlovarské Lokomotivy Jiří Kobera.

A aby ne.

Jeho tým si před týdnem vybojoval v krajské soutěži žáků první příčku, teď k tomu přidal i premiérové prvenství na tomto turnaji.

Ale po pořádku.

Druhého ročníku Ayin Cupu se zúčastnilo celkem pět žákovských družstev – Lokomotiva Karlovy Vary, FK Nejdek, FC Buldoci Karlovy Vary, Traktor Beerheide a SV Plössberg.

„Loňský vítěz turnaje Sparta Praha naši pozvánku neakceptovala, a my tak pozvali narychlo tým Lokomotivy,“ odtajnil hlavní organizátor turnaje Petr Andrš.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, jednou třicet minut, podle platných pravidel kopané.

V zahajovacím utkání proti sobě nastoupili žáci německého Beerheidu a pořadatelského Nejdku, po vyrovnaném průběhu se z vítězství 1:0 radovali fotbalisté z Německa. Ve druhém utkání dostali překvapivě za vyučenou karlovarští Buldoci, kteří nestačili na druhý německý tým Plössberg, kterému podlehli vysoko 1:4.

Poté nastoupili na zelený pažit nejdeckého stadionu hráči karlovarské Lokomotivy, kteří si připsali první výhru 2:0 nad žáky z německého Beerheidu. Ve čtvrtém duelu turnaje si napravil domácí tým Nejdku reputaci, když udolal těsně 1:0 žákovský výběr Plössbergu.

V karlovarském derby pak jasně přestřílela Lokomotiva Buldoky v poměru 7:1.

Jedinou bezbrankovou remízu uhráli v německém derby žáci Plössbergu a Beerheidu. V sedmém duelu nestačil Nejdek na karlovarské Buldoky, když jim podlehl 1:2. V následujícím utkání uhrála Lokomotiva nerozhodný výsledek 1:1 s německým Plössbergem, a na chlup stejně si počínali v dalším zápase i karlovarští Buldoci s druhým německým zástupcem Beerheidem.

V závěrečném utkání Nejdku a Lokomotivy již bylo jasné, že vítěznou trofej si odveze právě tým z Růžového Vrchu, ten však neponechal nic náhodě a soupeře smetl ze hřiště pětibrankovým přídělem.

„Škoda, že nám nevyšel úvodní zápas turnaje, mohli jsme pak pomýšlet na přední příčky. Kdybychom ho zvládli, skončili bychom na stříbrné příčce,“ smutně hodnotil vystoupení domácího týmu nejdecký vedoucí mužstva Jiří Licek.

Celý turnaj sledovalo na dvě stě spokojených diváků, kteří určitě nelitovali. Navíc pro ně byl připraven v rámci turnaje tradiční „pašík“ na rožni.

Organizátoři akce však nezapomněli ani na individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl domácí Marek Mika. Korunku pro nejlepšího střelce získal Marek Kašperák. Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni Dominik Pahr z karlovarských Buldoků, Jonatán Sequens z Nejdku a Manuel Hopf z SVPlössberg.

„Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům akce. Zvláště pak rozhodčím panu Vaškovi a Jílkovi. Celý turnaj proběhl bez problémů a pomalu už nám leží v hlavě jeho třetí ročník,“ dodal hlavní organizátor akce.

Možná se na příštím ročníku Ayin Cupu představí ligové týmy, vše je ale v rukou organizátorů.

Výsledkový servis:
Beerheide – Nejdek 1:0
Beerheide – Lokomotiva 0:2
Beerheide – Plössberg 0:0
Beerheide – FC Buldoci 1:1
Lokomotiva – FC Buldoci 7:1
Lokomotiva – Plössberg 1:1
Lokomotiva – Nejdek 5:2
Nejdek – Plössberg 1:0
Nejdek – FC Buldoci 1:1
Plössberg – FCBuldoci 1:4