Důvod? O víkendu totiž okresní fotbalový přebor zahájí svou jarní část.
„Během přípravy se trénovalo dvakrát v týdnu, jednou na Čankovské a jednou na společném tréninku ve Stanovicích. Solidní byl i průměr okolo šestnácti hráčů na jednu tréninkovou jednotku,“ ohlédl se zpátky v čase trenér Kolové Martin Míček.
Překvapivě však jeho svěřenci odehráli pouze jeden přípravný duel, a to se Stanovicemi, který vyhráli 8:4.
„Sněhové podmínky nám to prostě nedovolily, i když jsme měli naplánovaná i jiná utkání, bohužel to ale nešlo,“ smutně podotkl Míček.
Velkou radost však měl kolovský kouč z nové akvizice, která uvízla během zimní přestávky v jeho síti. „Na přestup k nám přišel univerzální hráč Petr Donát z Královského Poříčí, který opravdu může nastoupit například na postu obránce, záložníka či brankáře,“ liboval si trenér Ajaxu.
A aby ne. Jeho tým strádal v podzimní části hlavně na brankářském postu. „Na podzim nás pálil hlavně post gólmana, ale ten máme vyřešený. Do přípravy se nám zpátky zapojil gólman Patrik Frank, který slíbil, že bude pravidelně chodit, takže uvidíme,“ odtajnil Míček návrat jedné z klíčových postav v posledních sezonách kolovské kopané.
Navíc v Kolové zůstal pohromadě i podzimní mistrovský kádr. „Uzdravili se nám někteří hráči, takže by to pro nás mělo být hodně pozitivní. Jen mne mrzí neúčast Nekorance, který by se měl v nejbližší době podrobit operaci kolena,“ říká Míček.
I přesto by Kolová opět měla patřit k lídrům okresního přeboru. „My se samozřejmě chceme udržet co nejdéle na čele tabulky, ale pokud skončíme do třetího místa, budeme spokojení, jelikož žádné postupové ambice nemáme,“ vzkazuje soupeřům Martin Míček.