V sobotu zahájí svou druhou část okresní fotbalový přebor.

„Už se těším jako malý kluk, doufám, že se bude hrát,“ přeje si na úvod nejlepší střelec podzimní části přeboru Jan Janda. Ten pomohl sedmnácti góly svému týmu k zisku podzimního mistra.

„Až na některé výpadky jsme odehráli velmi dobrý podzim. Navíc posily, které k nám během léta přišly, do mužstva zapadly, a my tím hodně získali na fotbalové síle,“ míní Janda.

Pernink, který je nováčkem, se tak překvapivě usadil na okresní fotbalový trůn. Ten nechce opustit ani po jarní části. K tomu také zaměřil i zimní přípravu.

„Trénovalo se podle možností. většina hráčů tak trénovala individuálně, takže uvidíme, jak se nám bude dařit,“ vysvětloval Janda. Horalové si pak zimní galeje zpestřili startem na sedlecké Zimní lize, ve které skončili na bronzovém stupínku. „Turnaj jsme absolvovali, abychom si alespoň zahráli, což se nakonec povedlo,“ podotkl k zisku bronzu perninský útočník.

Fotbalisté z horské vesničky si navíc během zimní přípravy připsali na své konto i jednu porážku, a to se Sadovem v poměru 4:5. „Nebyli jsme kompletní, museli jsme si půjčit hráče od soupeře, i přesto jsme měli osud zápasu ve svých rukou, když jsme vedli 3:0. Nakonec se však z výhry radoval soupeř. Navíc to pro nás bylo první utkání na velkém hřišti, což bylo během utkání hodně znát,“ pokračoval Janda.

V generálce pak v rámci poháru ČMFS hráči Perninku vyřadili v prvním kole favorizovaný Bečov. „Sice nám ještě chyběli někteří hráči, ale odehráli jsme velmi dobré utkání. Bečov měl sice balon více pod kontrolou, ale my dávali góly, takže je určitě spokojenost,“ liboval si vytáhlý forvard.

V sobotu 27. března pak čeká Pernink ostrý start. Od 14.00 hodin se totiž představí na půdě Vojkovic. „My jdeme do utkání z pozice favorita, což je pro nás hodně zavazující. Navíc Vojkovice během přestávky omladily a mají nového trenéra, což by mohl být nový fotbalový impuls pro mužstvo, takže nás nečeká nic lehkého. I přesto však chceme vyhrát,“ zamyslel se Janda.

Horalové by však rádi oslavili po skončení jarní části postup do krajské I. B třídy. „Když máme možnost a daří se nám, tak proč tuto možnost nevyužít. Pro postup uděláme vše,“ slibuje Jan Janda.