Své fotbalové krůčky načal v Novém Městě nad Metují, poté hájil barvy Náchoda a Hradce Králové. V letech 1993 a 1994 pak oblékal dres VTJ Karlovy Vary, odkud se vrátil zpět do dresu královéhradeckých ´votroků´. Jeho fotbalového umu si pak všimla pražská Slavia, za kterou následně odehrál technicky dobře vybavený záložník Ivo Ulich celkem sto třicet šest zápasů, ve kterých nasázel soupeřům pětadvacet branek.

V roce 2007 nakoukl dokonce do reprezentace, za kterou odehrál osm utkání, v nichž si připsal jednu branku, kterou vsítil reprezentaci Austrálie. Poté zamířil ochutnávat fotbalový chlebíček do německé Borusie Mönchengladbach, kde působil pět sezon. Odtud si pak zaskočil na půl roku do japonské Vissel Kóbe, odkud se pak stěhoval zpět do Německa do Dynama Drážďany. Tam ve třiatřiceti letech pak ukončil svou aktivní kariéru.

Všestranně technicky vybavený hráč, který vyniká především útočnou hrou, v současné době ještě hraje futsal v prvoligovém týmu Slep SV Mladá Boleslav.

Ivo Ulich si nenechal ujít ani premiérové derby pražských ´S´, které bylo na programu v lázeňské metropoli na první červencový svátek. Ulich si v derby pražských ´S´ připsal na své konto dvě vstřelené branky, které znamenaly nerozhodný výsledek 9:9.

„Rád se sejdu s kamarády a bývalými spoluhráči. Chci si zahrát a pobavit se, i když velký fotbal už mě tak neláká,“ odtajnil bývalý slávistický záložník Ivo Ulich, který nám poskytl v rámci svátku kopané v Sedleci exkluzivní rozhovor.

Jaký je to pro vás návrat? Byl jste se kouknout na stadion VTJ Karlovy Vary, kde jste kdysi ještě hrával?
Určitě tu byla trochu nostalgie. Tak jsem hodně o tom přemýšlel, je to vlastně sedmnáct let, co jsem se vrátil do Karlových Varů. Samozřejmě jsem se na stadionu a v kasárnách byl kouknout. Vůbec jsem to tam nepoznával. Hlavně pak stadion VTJ. Určitě pak nešla přehlédnout nová hala a její okolí, které je hodně obestavěné. Hodně se tu změnilo za těch sedmnáct let, co jsem tu nebyl. Nemyslím jen okolí stadionu VTJ a kasárny, ale celé město, zvláště pak centrum Karlových Varů.

Potkal jste někoho ze svých bývalých spoluhráčů? Například z vojny?
Určitě se s klukama nevidíme tak často jako dříve, ale někdy se s nimi vídám, zvláště pak s hráči, s kterými jsem kdysi hrával, což je vždy pro měhodně příjemné. Potkal jsme se například s Karlem Tichotou a i dalšími bývalými spoluhráči.

Našel jste si chvilku i na návštěvu mezinárodního festivalu?
Já do Karlových Varů dorazil na exhibiční utkání se svou rodinou. Mám tu s sebou malé děti, takže co se týče večerního pobavení, tak já si toho moc neužiji. Hodně se mi tady líbí festivalová atmosféra, tak přemýšlím, že bych příští rok nechal rodinu doma a jel bych se pobavit s kamarády (smích).

Jak se vlastně fotbalista jako vy dostane k futsalu?
To je úplně jednoduchý, jelikož já jsem ho již dříve hrál. Ještě před vojnou ve svých patnácti šestnácti letech jsem hrál malou kopanou. V té době teprve futsal začínal, já se však rozhodl pro profesionální fotbal, takže futsal musel jít stranou. Ateď jsem se zase k němu vrátil. Futsal už je však v této době někde jinde. Všechno je totiž na velké úrovni, hodně se trénuje, dneska už jsou i soutěže v Česku profesionální. Futsal tak zažívá velký boom.

Nezvažujete ještě návrat na velké kolbiště, třeba prvoligové? Jak dlouho chcete ještě hrát futsal?
Ne, ne. Já už jsem starší pán, za chvilku mi bude pětatřicet let. Uvidím, záležet také bude na tom, jak na tom bude moje zdraví. Pokud pak budu vědět, že mohu pomoci svému týmu, tak bych chtěl ještě dva tři roky hrát.