Po jednobodovém zisku v úvodním kole s Čáslaví za bezbrankovou remízu vyšli v dalších dvou duelech bodově naprázdno. Naposledy totiž nestačili na tým Vítkovic, kterým baníkovci podlehli 2:4.
„Nedaří se nám hlavně výsledkově. Po herní stránce to není vůbec špatné. Ve Vítkovicích, které se zachraňují, jsme chtěli bodovat, ale nepovedlo se,“ narážel sokolovský trenér Karel Havlíček na čtyři inkasované branky.
Sokolovské fotbalisty však srážejí do kolen jejich hrubé chyby. „Ve Vítkovicích jsme z našich dvou standardních situací inkasovali z rychlých protiútoků dvě branky,“ smutně se poohlédl za porážkou Havlíček. A tady tlačí baníkovce pata nejvíce. Dobře rozehraná utkání ztrácejí po svých chybách.
„Tento problém byl i na podzim, ale roli v tom hrálo i potřebné štěstíčko, které se od nás odvrátilo. My se teď na trénincích na tohle zaměřili a musíme tyto chyby eliminovat,“ podotkl Havlíček.
A aby ne. Dvě chyby v utkání s Bohemians 1905, dvě chyby ve Vítkovicích. Dohromady tak přišel Sokolov nejméně o čtyři body.
„Paradoxně jsme brali bod v úvodním kole s Čáslaví, kde jsme hráli nejhůře. Velice dobře jsme zahráli proti Bohemians a i ve Vítkovicích jsme odehráli dobré utkání, bohužel jsme udělali chyby, které soupeř brankově potrestal,“ zhodnotil tři mistrovská utkání svého týmu sokolovský kouč. Jenže fotbal se hraje na chyby a hlavně na góly. Sokolov jich v jarní části prozatím vstřelil soupeřům po jednom v každém duelu. Průměr je dobrý, ale bez bodového efektu. Nejvíce se čekalo v jarní části od nejlepšího střelce podzimní části Martina Jirouše. Ale ani tomu se v jarním pokračování nedaří, tak jak by si představoval. „Je to jen otázkou času. Martin na sobě v tréninku i v zápase poctivě pracuje a já věřím, že mu to tam začne padat. Pokud by to bylo už v sobotu, byl bych moc rád,“ přeje si Havlíček. V sobotu však čeká jeho svěřence další těžší oříšek. Do města uhelných dolů totiž zamíří Karviná.
„Karviná značně během zimní přestávky posilnila svůj kádr, takže oproti podzimu je ještě silnější,“ odtajnil své poznatky o soupeři sokolovský lodivod.
A měl pravdu. Během přestávky zamířil do Karviné na svou další fotbalovou štaci například ostřílený matador Radek Slončík, z Ostravy přišel Mišinský a z německého Hamburku posílil tým Hervé Tchami.
„Bude to hodně těžké utkání, ale my hrajeme v domácím prostředí a musíme vyhrát. Navíc potřebujeme body jako sůl,“ upozorňoval kouč baníkovců.
Dvanáctým hráčem Sokolova jsou v domácím prostředí věrní fanoušci. „Byl bych moc rád, kdyby nám opět pomohli. To, co předvedli v utkání s Bohemians, byla nádhera. Byla to parádní divácká kulisa. My bychom se jim tak chtěli za jejich věrnost odvděčit naším prvním jarním vítězstvím,“ vzkazuje fandům Havlíček.
Utkání začíná v sobotu 28. března na sokolovském stadionu tradičně od 10.15 hodin. Vstup na něj mají zdarma všichni fandové z Lomnice a všichni ti, jejichž příjmení začíná na písmeno P.