Daleká cesta za záchranou ještě čeká fotbalisty Toužimi v premiérové sezoně v divizní soutěži. A aby ne. Po úvodní porážce s Chodovem tým ožil, když v domácím prostředí udolal mužstvo Nového Boru. „Pro nás to byly hodně důležité body,“ hlásil po utkání toužimský trenér Marek Daněk.
Těchto bodů by však Toužimi potřebovala daleko více. Proti jsou však jejich soupeři, a tak svěřence trenéra Daňka nečeká procházka růžovou zahradou. „Víme, že to bude těžké, ale budeme bojovat zápas od zápasu,“ slibuje toužimský kouč.
V neděli jeho mužstvo zamíří do Blšan, kde je přivítá zbrusu nový tým, který je složený z fotbalových mohykánů. Utkání se mohlo odehrát již v pátek. Neodehrálo.
„Nám se to nehodilo, pak jsme nechali rozhodnutí na hráčích, a ti chtěli hrát v neděli dopoledne,“ narážel Daněk na druhý termín, který Blšany nabídly, a byla jím neděle s výkopem od 16.00 hodin. Ale zpět k utkání. Pro některé hráče z Toužimi to bude svátek fotbalu.
A aby ne. V dresu Blšan by podle našich informací měli nastoupit jak Horst Siegl, tak i Michal Horňák a Zdeněk Svoboda. Může však dojít i na nějaké překvapení.
„Pohyby hráčů v Blšanech určitě monitorujeme. Sílu soupeře respektujeme, ale my tam nemáme co ztratit, ba naopak můžeme jen získat. Záležet bude hodně na tom, v jakém složení na zápas odcestujeme,“ narážel kouč na velkou marodku svého týmu.
Pokud Toužim v Blšanech uspěje, může tím udělat razantní krok v cestě za záchranou. Vědom si toho je i hlavní trenér.
„Pro nás je každý bod zvenku dobrý, pokud by byly tři, bylo by to skvělé, ale uvidíme,“ dodal Daněk.