Toužim v devátém pokračování podzimní části krajského přeboru totiž podlehla dvoubrankovým rozdílem novosedelskému Unionu. Tím tak Toužimáci podtrhli fotbalové utrpení na hřištích soupeřů. V pěti duelech si totiž na své konto připsali pouze jeden bod se skóre 5:9.

„Už když jsme jeli na utkání, tak jsme si říkali, že bychom měli naši smolnou sérii na hřištích soupeřů prolomit,“ vysvětloval toužimský obránce Martin Kanát.

Jenže realita byla zcela jiná. Nejdříve se sice prezentoval drzým průnikem do pokutového území domácího celku kapitán Toužimi Jiří Mikula, ale bez brankového efektu, poté přišlo kruté vystřízlivění. V 17. minutě totiž zahrával rohový kop novosedelský kapitán Hejl. Balon poté doskočil přes toužimské hráče až k zcela volnému Hányšovi, a ten z voleje poslal svůj tým do překvapivého vedení.

Poté se prezentovali jedovatou střelou Tichého i hosté, ale opět vyšli brankově naprázdno. Naopak brankově udeřili opět domácí fotbalisté. Ve 36. minutě totiž Kubelka našel přetaženým centrem Hányše, který hlavou prodloužil míč k Burdovi, a ten hlavou zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

„Nehráli jsme špatně, ale prostě jsme nedokázali využít naše brankové příležitosti. Soupeř nás určitě nepřehrával, i když vstřelil dvě branky,“ podotkl k prvnímu poločasu řízný toužimský bek.

Po obrátce stran se Toužimáci snažili co nejrychleji vstřelit alespoň kontaktní branku. Tu největší šanci na korigování skóre si hosté vypracovali v 75. minutě, když Novák našel milimetrovým centrem Borka, ale ten tváří v tvář domácímu gólmanovi Kocourkovi neuspěl. S nepořízenou se poroučel i jeho spoluhráč Hejna, když jeho dorážka se mezi tři tyče taktéž nevešla. „Je to velká škoda, jelikož si myslím, že jsme na bodový zisk měli,“ smutnil Kanát.

Reputaci si mohou Toužimáci napravit v následujícím desátém kole, ve kterém přivítají v neděli 11. října od 16.00 hodin Hazlov. „Určitě budeme chtít prodloužit naši úspěšnou domácí sérii,“ vzkazuje do Hazlova Kanát. Toužim totiž v pěti domácích duelech pětkrát vyhrála.