Ti, co se zajímají o fotbal v Karlových Varech, přesněji o 1. FC, nemohou neznat ostříleného matadora Karla Tichotu. Bez služeb pětatřicetiletého záložníka by se trenér Jindřich Dejmal jen tak neobešel. „Karel je hráč, který naši hru diriguje a řídí,“ poznamenal před časem Jindřich Dejmal a doplnil: „Škoda, že je na všechno sám. Potřebovali bychom k němu ještě jednoho hráče, který by mu pomohl tvořit.“

Do začátku jarní části ČFL už schází jen pár dní. Přesněji čtyři, a mužstvo už jen ladí taktickou stránku věci. „Příprava byla hodně dlouhá. Ze začátku jsme pracovali hodně na fyzičce. Teď už pracujeme na taktice a zaměřujeme se na utkání s Jabloncem,“ poznamenal Tichota na úvod.

Karlovaráci měli poslední víkend volný. Nesehráli žádné přípravné utkání.

„Myslím si, že nám tenhle víkend přišel vhod. Sobotou počínaje budeme doma o víkendu až v polovině června. Nikdo z nás nedostal od trenéra žádné speciální pokyny. Všichni jsme se snažili odpočívat a shodit ze sebe únavu,“ přidal kapitán 1. FC.

Po pár dnech volna se hráči znovu sejdou dnes odpoledne. „Už máme tréninky trochu volnější. Odpoledne budeme pracovat jenom s míčem a také na samotné taktice na zápas. Ve středu pak jdeme dopoledne do posilovny a odpoledne jsme zase na hřišti. Ve čtvrtek už máme jenom hřiště a to samé platí o pátku s tím, že odjíždíme do Jablonce,“ přiblížil Tichota náplň tohoto týdne.

Rezerva Jablonce hrála svá mistrovská utkání v Českém Dubu. To se ale s největší pravděpodobností pro jarní část změní. „V Dubu je také umělá tráva, ale za jednou z branek stojí zeď. Podle zpráv na internetu bychom měli hrát někde v Jablonci. Podle mého to tam přeložili z důvodů bezpečnosti, protože ta zeď byla hodně nepříjemná,“ poznamenal Tichota.

Podle všeho by se mělo hrát na hřišti u základní školy v Mozartově ulici v Jablonci, kde je kromě umělé trávy i třeba malý atletický stadion nebo softbalové hřiště.

Karel Tichota je, jak už bylo jednou řečeno, špílmachrem týmu. Tato role samotnému kapitánovi vyhovuje. Na hřišti působí dojmem přirozené autority a vůdce týmu. „Byl bych rád, kdyby nám to šlo jako na podzim. Mohli bychom sice zlepšit pár věcí, ale důležité bude, abychom ze začátku nasbírali nějaké body a vyhnuli se případně sestupovým starostem. Soutěž je velice vyrovnaná a body, které získáme, se nám budou hodit,“ diplomaticky se Tichota vyhnul diskuzi o své osobě.

Do utkání s Jabloncem nezasáhne Tomáš Oslovič, kterému stále běží trest za vyloučení v utkání s Ovčáry. Jeho místo zaujme posila z Baníku Sokolov Igor Hrabáč. Dalo by se tedy říci, že to zase takové oslabení není. „To si rozhodně nemyslím. Když to vezmu, tak odešli Mičkal, Kotáb, Janáček a teď nebude i Oslovič. To jsou čtyři hráči, kteří pravidelně nastupovali ve třetí lize. Jediný, kdo přišel se zkušenostmi, je Hrabáč, a jeden kluk čtyři nenahradí. Oslabení o Tomáše určitě budeme. Už takhle máme velice úzký kádr. Když to vezmu kolem a kolem, tak nás bude tak akorát jedenáct, kteří mají zkušenosti a mohou hrát ČFL. Nemám nic proti mladým hráčům, ale chybí jim zkušenosti, které teprve musí získat,“ přidal.