Karlovarští Buldoci prolomili smolnou sérii, a v České fotbalové lize dosáhli na premiérové vítězství v jarní části. Aby toho nebylo málo, mohli se po dlouhých dvou stech a sedmdesáti minutách bez vstřelené branky radovat z přesných zásahů, a to hned třikrát.

FC Buldoci – Union Cheb 3:0

Mizernou koncovku karlovarského týmu, která trvala tři utkání v řadě, ukončil v 17. minutě krajského derby stoper Zbyněk Vondráček, který zužitkoval hlavou rohový kop Tichoty. Od této chvíle byli rázem Buldoci na koni. Hosté se jen těžko dostávali do zakončení, jelikož obrana v čele se stoperskou dvojicí Vondráček, Kubice byla bezchybná.

Chebu chyběl nápad, fotbalová myšlenka, zatímco domácí tým využíval hlavně služby svých vysokých útočníků. Podruhé se mohli radovat fanoušci Buldoků ze vstřelené branky ve 33. minutě, když se po přímém kopu Tichoty z pětadvaceti metrů prosadil hlavou v šestnáctce Chebu obránce Jurij Shelenkov. Do konce první pětačtyřicetiminutovky si mohl Shelenkov brankovou radost zopakovat, proti však byli chebští hráči, kteří s vypětím všech sil odkopli jeho střelecký pokus do bezpečí. Před koncem první půle poslal takticky chebský kouč na hřiště útočníka Sládečka, ale ani on na dobře hrající karlovarskou obranu nic nevymyslel.

Po obrátce stran se domácí tým překvapivě zatáhl a fotbalisté Unionu se chopili taktovky. Útok střídal útok a hráči z lázní mohli být jen rádi, že střelci Unionu evidentně neměli svůj den. V 65. minutě neuspěl tváří v tvář chebskému gólmanovi Vachovi karlovarský Kovařík. Hosté poté vsadili vše vabank a začali hrát na tři vysunuté hroty, což domácímu týmu vyhovovalo. Rychlé protiútoky Buldoků do otevřené obrany chebského Unionu však zůstaly nevyužity.

Stejně si však počínali i hosté. Až v 77. minutě se mohli Karlovaráci radovat potřetí. Drzý průnik Kovaříka a následnou střelu ještě hostující brankář Vacho zlikvidoval, ale na střelecký pokus Mariána Geňa už nedosáhl. Buldoci si tak připsali na své konto důležité vítězství, čímž si tak napravili nejen u svých fanoušků reputaci. Navíc se jim dařilo i střelecky a opět využili svou hlavní zbraň – standardní situace.

Výhru Buldoků sledovalo v Drahovicích nejen tři sta určitě spokojených diváků, ale také exkarlovarský a současný trenér Sezimova Ústí Jindřich Dejmal, a útočník prvoligové Mladé Boleslavi David Vaněček, který zamířil do města „škodovek“ právě z Karlových Varů.

Poločas: 2:0. Branky: 17. Vondráček, 33. Shelenkov, 77. Geňo.
Rozhodčí: Tereba – Koval, Aubrecht.
ŽK: 3:1.
Diváci: 300.
FC Buldoci: Četverík - Shelenkov, Tichota, Kubice, Hrubý – Janáček (46. Řezáč), Vondráček, Nerad, Šilhan (69. Geňo) – Kotáb, Kovařík. Trenér: Stanislav Procházka.
Union Cheb: Vacho - Benko, Linhart, Šebesta, Chod (64. Borovský) – Mašek, Jungman (41. Sládeček), Sviták, Mour (64. Macháček) – Bauer, Vašata. Trenér: Zdeněk Procházka.