Křest ohněm. Ve 23. kole České fotbalové ligy se karlovarští Buldoci přestěhují z drahovické „umělky“ do Dvorů, tam budou hostit v nedělním dopoledni rezervu pražské Slavie. Té se v ČFL mocnedaří a jenom díky výhře v uplynulém kole 3:0 nad Blšany se posunula na aktuálně patnáctou příčku tabulky.

Gebreselassie, Šourek, Kalivoda?

Ano, tito hráči mohou zamířit do lázeňského města v barvách pražského týmu. Například David Kalivoda byl u všech branek svého mužstva v Blšanech.

Taktika?

„Ve Dvorech je menší hřiště, což znamená více brankových příležitostí,“ narážel asistent trenéra karlovarského týmu Jiří Schveiner na standardní situace – hlavní zbraň Buldoků. Z těch karlovarský tým v posledních kolech hodně profitoval. Na pražský tým by mohla tato koncepce platit. Je tu ale jedno ale. Rezervě nového trenéra Miroslava Janů budou chybět v duelu s Buldoky vykartovaný Kobler, zraněný Gabriel a další.

Co to znamená?

Do Karlových Varů tak mohou přicestovat další zvučná jména, ať už jde o Šventa, Krajčíka či exsokolovského brankáře Kubáska, jelikož A tým odehraje své utkání v Gambrinus lize až v pondělí v Teplicích. „My bychom měli být kompletní. Chybět nám budou jen dlouhodobě zraněný hráči,“ vysvětloval Schveiner. Možná se v sešívaném dresu představí příchozím divákům i útočník Goce Toleski, který si odpykává v Gambrinus lize dvouzápasový karetní trest. „Nám je jedno, kdo rezervu Slavie posílí. My hrajeme doma a chceme bodovat naplno,“ varuje soupeře asistent. A ví proč. Buldoci zvládli vítězně dva poslední zápasy ČFL a na své konto si tak připsali hodně důležité body.

„Určitě nám výhry pomohly. Hráči se uklidnili a jsou v psychické pohodě. Chceme vyhrát a odtrhnout se tak od sestupového pásma, a to je náš cíl,“ zdůraznil Schveiner.

Utkání začíná v neděli 20. dubna na hřišti ve Dvorech tradičně od 10.30 hodin. Rozhodovat ho bude rozhodčí Libor Pařík z Jablonce, kterému na lajnách budou pomáhat Martin Schröter z Jablonce a Jiří Kučka ze Sokolova. Delegátem utkání je Pavel Říha z Prahy.