Naprázdno nevyšli ani na hřišti nevyzpytatelného Letohradu, kde vyválčili hodně důležitý bod.

Tím zaokrouhlili svůj sběratelský účet již na deset bodů v řadě za sebou. Buldoci tak pod vedením trenérského dua Procházka Schveiner pokračují ve spanilé jarní jízdě Českou fotbalovou ligou.

Do utkání v Letohradu překvapivě nenastoupil Karel Tichota, jeho místo zaujal RomanKalán. „Podle našich informací měl Karel stát kvůli osmi žlutým kartám, ale nakonec mohl hrát, jelikož jich podle fotbalového svazu měl sedm,“ odtajnil fotbalovou perličku asistent trenéra Buldoků Jiří Schveiner.

Do samotného utkání vstupovali Buldoci s jasnou taktikou hrát ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky. Taktiku splnili fotbalisté karlovarského týmu až na jednu situaci velmi dobře.

„V první půli jsme inkasovali po dlouhém křižném centru a následném špatném obsazení hráče Letohradu,“ vysvětloval asistent.

Po obrátce stran srovnal ukazatel skóre Zbyněk Vondráček. „Ve druhém poločase jsme chtěli hrát opět zezadu a hru neotvírat a využít nějaký rychlý brejk, což jsme splnili. To když Vondráček střelou z pětadvaceti metrů s pomocí teče domácího hráče poslal míč do branky Letohradu,“ popisoval rozhodující moment utkání Schveiner.

Anglický týden zakončí karlovarský klub na jihu Čech. Tam je v sobotním dopoledni bude hostit rezerva Českých Budějovic.

„Nejhorší je asi cestování. Za týden nacestujeme něco kolem tisíce kilometrů. Jinak určitě jedeme do Budějovic se stejnou taktikou, hrát zodpovědně zezadu a využít rychlé protiútoky, popřídě standardní situace. Určitě tam nejedeme prohrát, jelikož se nechceme vrátit do Karlových Varů s prázdnou,“ uzavřel Jiří Schveiner.