Ale realita je jiná.

„Věřil jsem, že v Poříčí uspějeme a odvezeme se tři body. Nasvědčoval tomu i průběh utkání, kdy jsme se ujali vedení, a třicet minut se hrálo v naší režii,“ vysvětloval františkolázeňský kouč Milan Kolouch.

Poté ale domácí srovnali krok ze značky pokutového kopu, a když se k tomu přidalo vyloučení hostujícího Klepáčka, byli rázem fotbalisté Poříčí na koni.

„Druhá branka domácích byla velmi hezká. Taková střela z voleje z osmnácti metrů se povede jednou z padesáti střel,“ myslí si trenér.

I přes nepříznivý stav jeho tým bojoval, ale přesto na body nedosáhl. Definitivně srazil „kohouty“ do kolen střelou z z velkého úhlu Monhart. „Trošku jsem tým prostřídal, a poté jsme si vytvořili gólové šance, bohužel jsme je ale nedokázali využít, a to rozhodlo. Pro nás je porážka až příliš krutá. Ale fotbal se hraje na góly a body,“ smutně poznamenal Kolouch.

O nic lépe na tom nebudou jeho svěřenci ani o nadcházejícím víkendu, kdy zamíří do města porcelánu Nové Role. „Z tohoto utkání mám docela strach. Budou nám chybět někteří hráči a domácí určitě budou chtít bodovat,“ zamyslel se kouč.

A dobře ví proč.

Novorolští totiž nemají co ztratit, zatímco podle papírových předpokladů jede jeho mužstvo do Nové Role v pozici favorita. „Nemám rád taková utkání. Jsou hodně ošidná. Nová Role nemá co ztratit a s tím asi i do utkání půjde, ale my se o vítězství a body popereme, i když to budeme mít hodně těžké,“ slibuje Milan Kolouch.