V prvním jarním kole podlehl Ajax v derby Březové těsně 0:1. „V utkání byla vidět velká nerozehranost, i přesto jsme špatně nehráli. V závěru utkání šel sám na branku Březové Kuba Gábner, ale neuspěl. To je prostě fotbal,“ hodnotil úvodní vystoupení v jarní části okresního přeboru jednatel klubu Martin Míček.

Ani ve druhém utkání však jeho tým na body nedosáhl. V domácím prostředí nestačil na rezervu Toužimi, která Kolovou porazila v poměru 1:2. „Chybělo šest hráčů základu, a do branky si navíc stoupl Hlavín, pro kterého to byla premiéra, jelikož předtím nikdy nechytal. Škoda jen, že jsme nedotáhli zápas alespoň do remízy,“ smutně poznamenal Míček.

Až napotřetí Kolová bodově zabrala. Na domácí půdě získala skalp nováčka soutěže z Vojkovic. „Vítězství bylo určitě zasloužené. Navíc jsme v utkání nevyužili pět šest dobrých brankových příležitostí. Opět jsme nehráli kompletní a v útoku, tak musel zaskočit například brankář Frank,“ zamyslel se jednatel Ajaxu.

O nic lehčí úlohu nebude mít Kolová ani v sobotu, kdy zamíří na horkou půdu nevyzpytatelného Bochova.

„Bude to těžké. Stát se tam může cokoliv, ale v Bochově chceme potvrdit vítězství z domácí půdy, což znamená vybojovat nejméně bod, i když to bude hodně těžké,“ dodal Míček.