Baníkovci vyhráli 2:0 a soupeři tak oplatili porážku z prvního měření sil (3:2).

Spokojený byl i trenér Martin Hašek. „U hráčů bylo vidět, že hrají s nasazením, bojovali a pracovali. Kromě toho byla naše hra dobře organizovaná,“ liboval si nový trenér Baníku. Utkání se hrálo na nové umělce a mělo kvalitu. „I na naší umělce, která je opravdu hodně kvalitní, se zápas hrál jakoby byl na přírodním povrchu,“ pochvaloval si Hašek.

Zápas samotný viděl jako celkem vyrovnaný. „My jsme sice měli před utkáním ještě trénink, ale i tak jsme chtěli před našimi fanoušky zápas vyhrát. V první části hry měl šance Most, ale brankář Bertelman nás několika zákroky podržel. Naopak se trefil Fleišman a poločas jsme vyhráli,“ zhodnotil první pětačtyřicetiminutovku. Po změně stran se SIAD snažil vyrovnat, ale radoval se Baník po krásné brance Javorského, který zakončil kombinační akci. „Zbytek zápasu jsme kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce,“ spokojeně dodal Hašek.

Ale i přes výhry trenér neusnul na vavřínech. „Uvědomujeme si, že jsme měli také štěstí. Kdyby k nám stálo zády, tak se zápas mohl vyvíjet jinak,“ přiznal sportovně. Výborný výkon v dresu Mostu podal kapitán Tomáš Pilař, který baníkovce potrápil. „Dělal nám problémy. Je to hráč, který svou fotbalovostí patří nad průměr české ligy,“ uznal Hašek a pokračoval: „Pokud jsme pak v zápase měli nějaké problémy, tak to bylo na našich chybách nebo nedorozuměních. Celkově to ale byl dobrý výkon a další krok za naší cestou,“ podotkl trenér.

Ten má za cíl dát Baníku fotbalovou tvář. „Chceme hrát pracovitý, běhavý fotbal. A tohle jsou jen první krůčky,“ pokorně zakončil Hašek hodnocení utkání.

Do něho ve druhé půli nastoupil také slovenský brankář Droppa, ale ten nakonec v Sokolově natrvalo nezůstane. „Byl tu na testech, předtím chytal někde v Dánsku. Mladý gólman, poctivý v přístupu k tréninkům, ale k Bertelmanovi hledáme něco jiného. Zítra proti Kladnu by mohl nový gólman chytat, stejně jako by mohli hrát další dva zkoušení hráči na post stoperů,“ naznačil trenér další možné změny v současném hráčském kádru. Ten se bude do začátku druhé ligy nejspíš ještě měnit. „Počkáme si i na hráčské selekce klubů z nejvyšší soutěže,“ prozradil Hašek.

Proti Kladnu hrají baníkovci zítra od 11 hodin na umělce v Sokolově. Od 14.30 hodin se pak představí v Karlových Varech, kde je prověří Buldoci.