Oběma týmům se v jarním pokračování třetiligové soutěže vůbec nedaří a tabulkou tak klesají do sestupového pásma.
Důvod? Je jediný. Mizerná koncovka!

Obě mužstva nevstřelila ve třech duelech po sobě v řadě branku, a i když si vypracovala ve všech odehraných utkáních velmi dobré brankové příležitosti, nakonec vyšla střelecky naprázdno. Fotbalová šťěstěna se k nim prozatím obrátila zády.

V jedenadvacátém kole třetí ligy je navíc nesmlouvavý los postavil proti sobě. Očekává se derby s velkým D. V podzimní části Buldoci uhráli v Chebu bezbrankovou remízu.

V zimní přípravě hráči obou mužstev opět uhráli remízu, tentotokrát však duel alespoň okořenili čtyřmi góly.

„Derby? Bude to hodně těžké utkání. Hraje se o šest bodů. V tomto zápase se maže výhoda domácího prostředí,“ je si vědom atraktivnosti duelu asistent trenéra karlovarského týmu Jiří Schveiner, který se ještě před rokem proháněl po trávnících právě v dresu Chebanů. Buldokům se na jaře nedaří, tak jak by si přáli, a vítězství v derby by pro ně byla velkou vzpruhou.

„Hrajeme doma a chceme bodovat naplno. Dáme do toho všechno,“ slibuje Schveiner. Oproti utkání na Strahově by měli mít karlovarští trenéři k dispozici distancovaného Vondráčka, který by měl vyztužit obrannou hru Buldoků. „Uvidíme až po sobotním tréninku, jestli budeme muset udělat nějaké změny v sestavě, ale přesto věřím, že v derby nastoupíme v té nejideálnější jedenáctce,“ dodal Schveiner.

Chebu by měl v utkání chybět stoper Martínek, který si odpykává karetní trest, „Určitě to bude pro ně citelná ztráta,“ myslí si asistent. Jestli má pravdu, ukáže až samotné utkání, které začíná v neděli na stadionu v Drahovivích tradičně od 10.30 hodin. Řídit ho bude hlavní rozhodčí Tereba, kterému budou pomáhat na lajnách asistenti Koval a Aubrecht.

Union Cheb by bral i bod Na krajské derby se těší také prezident Unionu Cheb Petr Němec. „Do jarní sezony jsme nevstoupili šťastně, hlavně utkání s Blšany se nám vůbec nepodařilo. Měli jsme zvítězit. Nyní nás čeká v derby tým Karlových Varů. Oba kluby jsou na tom přibližně stejně, Varští mají o tři body víc, takže se vlastně bude hrát o šest bodů. I když jde o utkání specifické, my jsme se připravovali jako na každý jiný zápas. Trénovali jsme na umělém povrchu ve Františkových Lázních,“ připomněl šéf klubu, který by po duelu bral i bod.

„Je to utkání hrané venku a tam je každý bod důležitý. Doufám, že už konečně dáme nějakou branku,“ naráží Němec na jarní střeleckou impotenci kanonýrů Chebu. Ta však provází i domácí tým, a tak se diváci mají na co těšit.

I z Chebu se do lázeňského města chystají chebští fandové. „Chebští příznivci fandí Unionu každý zápas. Věřím tomu, že i ve Varech se bude jen povzbuzovat,“ uvedl prezident Unionu.

Pro a proti

FC Buldoci Karlovy Vary
Pro – Ve prospěch karlovarských Buldoků bude hrát určitě domácí prostředí a umělá tráva, se kterou mají někteří soupeři velké problémy. I když Union trénoval na „umělce“ ve Františkových Lázních, trumfy budou držet Buldoci. Dále pak mají zkušenější mužstvo, které je navíc prošpikované fotbalisty se zkušenostmi z prvoligové Gambrinus ligy. Dalším významným faktorem pro tým Buldoků je neúčast stopera Chebu Martínka, který patří mezi nejlepší stopery České fotbalové ligy.
Proti – Koncovka. Hráči se málo tlačí do zakončení a osobní souboje je proto hodně bolí. Zimní posily zaostávají za svým fotbalovým umem, a to je prozatím rozhodující. Fatální chyby. Obrana Buldoků už není tak pevná jako dříve, své by o tom mohli vyprávět stopeři, kteří ve třech utkáních udělali fatální chyby, které obrali jejich tým o důležité body. Nikdo neumí vzít na sebe zodpovědnost a zápas rozhodnout.
Hvězdy týmu: Janáček, Hrubý, Geňo, Tichota.

FK Union Cheb 2001
Pro – Cheb má velmi údernou útočnou sílu, kterou podporují nejen útočníci Mour a Sládeček, ale především zkušený Šebesta, kterého doplňují Chod s Bauerem. To může být v tomto derby rozhodující. Dále pak se může Union pochlubit perfektním přechodem do rychlých protiútoků.
Proti – Stejně jako Buldoky trápí hráče Unionu slabá koncovka. To se potvrdilo i v posledním utkání s Blšany, ve kterém měli Chebané výhodu dvou pokutových kopů, jež ale neproměnili. Cheb musí vyhrát, jinak by propadl tabulkou ještě níže.
Hvězdy týmu: Šebesta, Mour, Sládeček, Chod, Martínek.

Daniel Seifert, Bedřich Klima