Tým, který se potácel v sestupovém pásmu, se rychle vystřelil do horních pater tabulky. Po důležitém vítězství v Blšanech brali tři body i v domácím prostředí, ve kterém si poradili Buldoci se silným týmem Varnsdorfu.

„Kluci byli trošku svázaní, jelikož jsme šli do utkání s cílem hlavně neinkasovat, což se nám v první půli povedlo,“ zamyslel se asistent trenéra Buldoků Jiří Schveiner.

Varnsdorf však udeřil po obrátce stran. Hrubku Pechara potrestal Fikejz a hosté byli rázem na koni. Hostující útočník poté opět postupoval sám na brankáře Buldoků Četveríka, ale ten skvělým zákrokem načal svůj velký fotbalový den. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí tým vyrovnávací brankou Marián Geňo. Poté však začal na hřišti úřadovat nepřesný rozhodčí Košan a bylo po zápase.

„Hosté měli ještě dvě tři velké šance, ale Četverík nás podržel,“ chválil gólmana asistent a pokračoval: „Bojovností jsme dokázali otočit ve svůj prospěch. Škoda jen vyloučení Kalána, který nedržel nervy na uzdě.“

V 83. minutě se po zbytečném zákroku hostujícího Macha na brankáře Četveríka začalo na hřišti červenat. Stopku si za svůj zkrat vysloužil domácí Kalán a další dvě si odnesli z utkání hosté. Rozhodující moment tak přišel v závěru utkání, když tři body Buldokům zajistil hlavou Lukáš Hrubý. „Je to paráda. Potvrdili jsme doma vítězství z Blšan. Teď nás čeká v domácím prostředí Náchod a byli bychom rádi, kdybychom naši sérii vítězství prodloužili,“ přeje si Jiří Schveiner.