Karlovarské fotbalistky hostily na svém hřišti ve Dvorech prvoligovou Viktorii Plzeň, která byla favoritem tohoto střetnutí. V zápase si mohla karlovarská děvčata ověřit, co je bude čekat v případě postupu do první ligy.

Utkání začalo na obou stranách opatrně a hrálo se převážně ve středu hřiště. První se do vážnější šance dostaly domácí, když se ve 4. minutě před šestnáctkou dostala k míči Sladkovská, ale nemířila přesně. Naopak v 7. minutě po trestném kopu zase ohrozily hostující fotbalistky Hájkovou v brance domácích, ale ta si s jedovatou střelou poradila.

V 15. minutě vysunula Kulovaná na pravé straně Stojkovičovou. Ta si zatáhla míč až do velkého vápna a dobrou střelou poslala karlovarské fotbalistky do vedení.

Oba celky se snažily po získání míče ve středu hřiště podnikat rychlé útoky se snahou po zakončení. Ve 30. minutě střelu Zahoříkové z dobré pozice chytá brankářka Ranglová a pokus ve 37. minutě míří těsně vedle tyče. Posledních pět minut prvního poločasu patřilo hostujícím hráčkám, které si vypracovaly několik dobrých šancí. Ve 42. minutě po krásné přihrávce za obranu byla u míče dříve brankářka Hájková, která včasným vyběhnutím šanci hostující útočnici zlikvidovala. Vposlední minutě po chybě v rozehrávce domácích je to zase Hájková, která udržela karlovarským fotbalistkám čisté konto.

Druhý poločas začaly lépe plzeňské fotbalistky. Zlepšeným pohybem a rychlou přihrávkou si vynutily územní převahu. V 49. minutě po závaru v pokutovém území s námahou odkopává karlovarská obrana.

V 50. minutě se míč odrážil od spojnice břevna a tyče. V 55. minutě se vyznamenala opět Hájková, když nadvakrát kryla tutovou šanci hostující útočnice. Postupně tlak plzeňských fotbalistek zeslábnul a hra se vyrovnala. V 74. minutě chybovala při výhozu brankářka Ranglová: nabídnutou šanci pak nepohrdla karlovarská Jindrová, která uklidila míč ze dvaceti mtrů do branky hostů.

V 84. minutě prošla karlovarskou obranou rychlonohá Beštová a střelou k tyči překonala Hájkovou v domácí brance. Karlovarské fotbalistky obdržená branka nijak nezaskočila. Ve 86. minutě zachytila Stojkovičová nepřesnou rozehrávku hostí ve středu hřiště, zatáhla míč po pravé straně a její přízemní centr umístila přes vybíhající Ranglovou do sítě Zajačíková. Závěr utkání patřil domácích hráčkám, které měly ještě několik výborných šancí, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Fotbalistky FC Buldoků si tak připsaly velmi cenné vítězství s výborným soupeřem a postupují do dalšího kola poPáru ČMFS. „Musím holkám poděkovat za dobrý přístup k utkání a bojovný výkon. V zápase si sáhly až na dno a postup si zasloužily,“ uzavřel pohárové utkání trenér karlovarských fotbalistek Miloš Slabý.

FC Buldoci 3
FC Viktoria Plzeň 1

Branky: 24. Stojkovičová, 71. Jindrová, 86. Zajačíková – 84. Beštová.
Poločas: 1:0.
ŽK: 2:0.
Diváci: 80.
Rozhodčí: Šindlerová.
FC Buldoci: Hájková – Králová, Čepilová, Jindrová – Janochová, Kulovaná, Zahoříková (89. Hricová), Beranová – Stojkovičová, Kunešová (58. Zajačíková), Sladkovská.