Místní Sokol posílil před utkáním záložník Petr Budina a „Američan“ Pavel Frisch. Úvod duelu patřil hostům, kteří značně zatápěli květnovácké obraně. Přesto se do první šance dostali domácí.

Lob Pavla Franka ale skončil těsně nad brankou Kolové. Hned poté opět zazlobili hosté. Přímý kop Kratochvíla prosvištěl kolem branky květnovského Bezperáta až k Hlavínovi, ale domácí branka byla pro něj v prvním poločase jakoby zakletá.

Pořekadlo „nedáš – dostaneš“ se potvrdilo ve 13. minutě. To vysunul „českou uličkou“ Rudolf Frank „stoletého“ Ladislava Valacha, který posadil hostujícího brankáře Franka „na zadek“ a s přehledem zavěsil.

Další zářez si domácí připsali ve 23. minutě, když se trefil hlavou Pavel Franka.

Hned na to se řítil sám na brankáře kapitán domácích Karel Pavlovič, který ale tradičně nabídnutou šanci neproměnil. Po obrátce stran Kolová otevřela více hru a tlačila se na polovinu soupeře.

Když hosté nevyužili řádku svých příležitostí, zmrazil je třetí brankou Tomáš Žlutický. Jeho přímý kop ze dvaceti metrů zapadl přesně k pravé tyčce branky hostí. Poté se ale začaly na hřišti dít věci. V některých pasážích hry musel stát při Květnové sám fotbalový pánbůh.

Nejdříve se skvěle dvakrát blýsknul excelentním zákrokem gólman Sokola Bezperát, a když už ho Kolováci překonali, zastoupil ho na brankové čáře Karel Žlutický. Čestný úspěch si tedy Kolová připsala až v závěru utkání, kdy se střelecky prosadil Petr Buchtele.

Květnová – Kolová 3:1
Branky: Ladislav Valach, Pavel Franka, Tomáš Žlutický – Petr Buchtele.
Poločas: 2:0. Rozhodčí: Bauer.
ŽK: 1:2.
Diváci: 50.
Květnová: Bezperát – Vaněček, Dušek, K. Žlutický, T. Žlutický – Budina, Valach, R. Franka, P. Frank – Frisch, Pavlovič (stř. Wilander). Trenér: Jan Micanka.
Kolová: Frank – Flekács, Veselý, Vostrý, D. Mandzuk, Nekoranec – Buchtele, Gábner, Kratochvíl – Hlavín, M. Mandzuk. Trenér: Jiří Řezníček.