Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří se už v 7. minutě ujali vedení po přesně trefě Vodičky. Ten tak zahájil svůj velký střelecký galakoncert. Po šancích na obou stranách se však už diváci v prvním poločase branky nedočkali.

„Jiří Vodička hraje stabilně na postu krajního obránce, ale potřebovali jsme zacelit mezeru v útočné řadě, což se nám snad v utkání povedlo. Naše hra dopředu byla velmi dobrá, ale v obraně jsme měli velké nedostatky. Své si tak odehrál pouze Miroslav Rybka,“ bilancoval náhlou změnu v týmu předseda Útviny Vít Červenka.

Po změně stran vstřelil svou druhou branku v duelu Vodička a s hosty to vypadalo hodně bledě. O sedm minutek později se přeci jen dočkali branky i hosté, když snížil ze značky pokutového kopu hostující Rudolf Tamajka.

Ukazatel skóre pak srovnal v běžící 72. minutě střídající Ady a hosté byli rázem na koni. Z toho je ale rychle sesadil svým třetím zářezem Jiří Vodička.

„Penalta proti nám byla jasná. Vyrovnávací branka z kopaček střídajícího Adyho nás však nezlomila a bylo jen dobře, že jsme dokázali rychle odpovědět. Velké problémy pak dělal našim zadním řadám rychlonohý Ady,“ zamyslel se Červenka.

Pět minut před koncem zápasu završil své excelentní vystoupení čtvrtou brankou domácí Vodička. Hosté však bojovali do poslední minuty, a vyplatilo se jim to. Tři minuty před závěrem snížil přesnou trefou Mašek, ale navíc už hostům nezbyl čas.

„Před utkáním jsme apelovali na hráče aby dali do utkání více srdce místo mluvení s rozhodčím. Snad si to kluci vzali k srdci. V samotném utkání opak až na penaltu dobře zachytal gólman Levko, který soupeři zneškodnil tři, čtyři dobré příležitosti,“ myslí si předseda a pokračoval: „Teď nás čeká Skalná. Tam bychom chtěli uhrát nějaký solidní výsledek.

Opačně pak hodnotil duel předseda Baníku.

„V utkání jsme neproměnili naše vypracované šance. Navíc jsme nastřelili břevna a tyčku,“ bilancoval Libor Dočekal a hned dodal: „V sobotu doma hostíme Slavkov. Což nebude vůbec lehké utkání, ale přesto musíme bodovat hlavně v utkáních s týmy, které jsou v tabulce kolem nás.

Útvina – Habartov 4:3
Branky: 7., 63., 73. a 85. Vodička – 70. R. Tamajka (PK), 72. Ady, 87. Mašek.
Poločas: 1:0.
Rozhodčí: Pešek – M. Štěrba, Křížek, DS Tomášek.
ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (89. Novák).
Diváci: 50.

Útvina: Levko – Rybka, Hejkal, Pejšek, Šašek – Veselý (73. Straka), Konšťák, Nováček, Diviš (90. Červenka) – Vodička, Dvorský. Trenér: Eduard Kusík.
Habartov: Hanker – Novák, Jirgl, Lukáš Tamajka, Rudolf Tamajka – Beránek, Lukeš, Beňovský (46. Ady), Formánek (90. Lapáček) – Mašek, Bartoš. Trenér: Miroslav Špírek.