Už od začátku zápasu bylo zřejmé, že půjde o derby s velkým„ D“.

Do samotného utkání pak lépe vstoupili hráči z Otovic, kteří se ujali vedení po přesné trefě Tomáše Horna. Poté ovládlo drahovickou „žluté peklo“, které týmu OVB začalo pořádně zatápět.

„Fanklubáci“ odolávali, seč mohli, ale na další přesnou trefu Sausforku tentokrát ze „sálovek“ Radka Kaňoka už nestačili. Hned na to přidal svůj druhý gól v utkání Kaňok, který si vychutnal „houslemi“ brankáře OVB Petra Jiránka.

Futsalisté Fan clubu se dostali ke slovu až těsně před skončením první pětadvacetimutovky, když se prosadil po faulu Tomáše Horna ze značky pokutového kopu Milan Dobeš. Vstřelená branka pak domácí futsalisty značně nakopla.

Po změně stran snížil na rozdíl jediné branky excelentní patičkou David Malík, který si vše zopakoval i o několik minut později.

Další šance domácích nevyužil Milan Dobeš a Martin Sikora. Poté si však Fan club opět vybral slabší chvilku v zadních řadách, a hosté toho dokázali brankově využít. Nejprve zužitkoval příhru Tomáše Horna technickou střelou k pravé tyči Radek Kaňok, který pak v rychlém sledu přidal i pátý zářez Sausforku. Poté hráči OVB nasbírali na své konto pět faulů a další jejich faul byl „odměněn“ desítkou. Pak se začali na palubovce dít ale věci.

Po faulu domácích měli hosté výhodu desítky, kterou s přehledem proměnil Kaňok. Smůlu měl však v tom, že jeho pumelice měla takovou razanci, že se odrazila o zadní tyčku zpět před branku.

Rozhodčí branku neuznali a otovický kanonýr jen těžko ovládl své emoce, za což viděl červenou stopku.

Poté se už se na hřišti více diskutovalo než hrálo, i přesto však hosté vstřelili dvě branky. Tu první měl na svědomí Šiška a druhou Karel Fassel. Vše pak zakončil v poslední minutě přesnou trefou „fanklubácký“ Jiří Hrudkaj.

OVB Fan club K. Vary 4
Sausfork Otovice 7

Branky: Malík 2, Dobeš (PK), Hrudkaj – Kaňok 4, Šiška, Fassel, Horn.
Poločas: 1:3.
Rozhodčí: Melničuk, Vošmik.
ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (35. Kaňok).
Diváci: 10.
OVB: P. Jiránek – Dobeš, Kubík, J. Jiránek, Filip, Sikora, Klement, Malík, Hrudkaj, Hampejz.
Otovice: Shorný – Čaniga, Hartl, Horn, Kadlec, Kaňok, Fassel, Šiška.