Vítězství. Konec. Radost a smutek. Po deseti letech opustili hráči futsalového Fet Clubu divizní scénu. Pro třetí nejvyšší soutěž to tak bude velká ztráta. Páteční výhra v derby nad Františkovými Lázněmi byla poslední tečkou v jejich historii.

Fet Club – FT Fr. Lázně 9:6

Utkání se hrálo v uvolněné atmosféře, i když hosté ještě bojovali o svou divizní příslušnost pro příští sezonu. Do lázeňského města však dorazili pouze v pěti, a tak se opět čekal pořádný příděl.

Ale míč je kulatý, a futsal podle odborníků nemá žádnou logiku.

Otom se přesvědčili domácí hráči hned ve druhé minutě utkání, kdy je vyškolil po souhře s Ščislákem úvodní brankou Martin Koza. Fet Club vyrovnal až v 10. minutě Jaroslavem Drobným, který zužitkoval spolupráci s Tomášem Kalánem. O dvě minutky později vyrobil hrubku v obraně lázeňského mužstva Lehečka a hostující Koza se „bodlem“ opět nemýlil.

Z vedení se radovali „Frantovky“ pouze malou chvilinku, když po narážečce s Renkem Ludvíkem nezaváhal Drobný. Do třetice šli hosté do vedení ve 20. minutě, kdy se trefil agilní Ščislák. O dvě minutky později srovnal ukazatel skóre po milimetrové přihrávce Ludvíka Kalán.

Vposlední minutě první půle strhl vedení na stranu „feťáků“ technickou střelou z hranice devítky opět Kalán. Po změně stran se proháčkoval před hostující branku Kalán a jeho příhru poslal popáté do branky Františkových Lázní Mrázek.

Poté po samostatné akci zvyšil vedení domácího týmu „hanákem“ Jiří Osten. Hned nato si vymělili balon Ludvík s Ostenem, a už to bylo o čtyři branky. Další ránu zasadil hostům přesnou ranou po nahrávce Knafa Pavel Hrib.

Františkovy Lázně kontrovaly stav Ščislákem, který propálil z ostrého úhlu brankáře Janečka. Ve 45. minutě vstřelil devátou branku domácích Kalán a hned nato snížil dvěma góly jako přes kopírák Ščislák. Fet Club se tak se soutěží rozloučil se vztyčenou hlavou.

Branky: 10. a 13. Drobný, 22., 20. a 45. Kalán, 29. Mrázek, 29. 30. Osten, 32. Hrib – 12., 20., 47. a 49. Ščislák, 2. a 49. Koza.
Poločas: 5:3.
Rozhodčí: Chládek, Vošmik.
ŽK: 1:0 (Demjan).
Diváci: 20.
Fet Club: Jokš (Janeček) – Knaf, Lehečka, Mrázek, Šott, Demjan – Kalán, Hrib, Osten, Drobný, Ludvík.
Františkovy Lázně: Konert – Kratochvíl, Kubín – Ščislák, Koza.

„Večer jsme zakončili, jak se patří, pořádnou rozloučkou na zámku Mostov,“ liboval si Milan Demjan, který se do análů zápasu zapsal poslední historickou žlutou kartou.

Další výsledek: Draci Karlovy Vary – FT Františkovy Lázně 7:3.