Jenže fotbalová realita byla zcela jiná. Květnové se nedařilo podle představ a po polovině podzimní části okupovala spodek okresní tabulky. „Do týmu přišli noví hráči, a tak nám trvalo, než se řádně zapracovali. Naopak v závěru podzimu jsme se přiblížili tomu, co bychom chtěli hrát,“ podotkl Šípek. Nakonec si připsala Květnová v podzimní části na své konto osmnáct bodů, a tím i konečnou sedmou příčku. „Že bychom svou hrou oslnili, to vůbec, ale zase na druhou stranu jsme ani nepropadli. Škoda jen, že jsme se chytli až v závěru, chtěli jsme získat o pět bodů více,“ přiznal sekretář klubu.

Během zimní přestávky tak mají v Květnové o čem přemýšlet. „Zimní přípravu zahájíme 6. ledna 2010. První tři týdny se zaměříme na fyzičku, a poté přijde na řadu herní průprava. Letos bychom chtěli během přípravy odehrát co nejvíce utkání. Musíme hrát, hrát a hrát,“ upozorňoval Šípek. A ví proč. „Hráči, kteří k nám přišli během léta, se zapracovali a mají velkou chuť hrát, proto jim chceme přípravu ještě zpestřit ostrovským turnajem, kde se střetneme převážně s týmy hrajícími okresní přebor,“ upozorňoval květnovský sekretář.

Květnová by ráda odehrála jarní část okresního přeboru ve stejném složení jako podzim. „Určitě máme nějaké posily v hledáčku, ale prozatím posilovat nechceme. Do jarní části by už totiž měli naskočit i uzdravení hráči Petr Budina, Pavel Franka, takže zatím o tom nepřemýšlíme,“ pokračoval Šípek. A jaký mají v Květnové cíl? „Chceme se poprat o horní polovinu tabulky, to znamená o druhé až páté místo, jelikož kádr na to určitě máme,“ uzavřel Jakub Šípek.