Jak tento trenér hodnotil uplynulý půlrok, jsme se zeptali v krátkém rozhovoru.

Po podzimu se C žáci drží na špici tabulky. Splnila polovina sezony vaše očekávání? Jak byste ji hodnotil?
Očekávání určitě naplnila, většina utkání měla kvalitní úroveň. Hráči byli nuceni hrát pod tlakem a ve vyšším tempu než v minulé sezoně v krajském přeboru. I proto se námv některých utkáních nedařila hra podle našich představ a vlastními chybami jsme přišli o lepší výsledky, např. v některých remízových zápasech jsme přišli o vítězství až v posledních minutách.

Jakou úroveň má divize mladších žáků?
Mohu porovnat pouze s krajským přeborem, a tomá určitě úroveň vyšší. Hra je rychlejší, na rozehrávku méně času a za každou chybu se draze platí. Soupeři nabídnuté příležitosti umí potrestat. Žákovskou ligu našeho ročníku jsme si ještě zahrát nemohli, ale věříme, že bychom také obstáli. Samozřejmě jsme realisté a na úplnou špičku pravděpodobně nemáme.

Na čem je třeba přes zimní přestávku zapracovat? Zklamalo vás něco?
Přes zimní přestávku se ještě více zaměříme na hru obrany pod tlakem, zlepšení rozehrávky z obrany v přechodu do útoku a hru brankáře při útoku soupeře. Nedá se říct, že nás vysloveně něco zklamalo, ale nevyrovnanost výkonů jednotlivých hráčů hodně ovlivnila předvedenou hru i výsledky. V tomto věku je to snad ale pochopitelné. I když jsme se snažili hráče v přípravě na utkání připravit, sebedůvěru někteří hráči ještě nezískali.

Kdo z hráčů na podzim příjemně překvapil?
Příjemným překvapením jsou výkony útočníka Zdeňka Immera, pro kterého se nám v minulé sezoně nepodařilo najít dost prostoru na prosazení se v kádru ani vhodné místo na hřišti. Před dvěma roky k nám přišel do přípravky, ale během podzimu se mu dařilo a doufám, že v podobných výkonech bude pokračovat i nadále. Kvalitními výkony se prezentovali Laco Takacs a Martin Fojtík.

Bude třeba na jarní část posílit? A v jakých řadách? Máte vyhlídnuté eventuální posily?
Družstvo je určitě nutné posílit, některé posily už máme vyhlídnuté a nastoupí k nám do zimní přípravy. I když by se podle hodnocení obranné fáze zdálo, že potřebujeme posílit obranu, změnu v obraně nechystáme. Stávající hráči dostanou čas a prostor na stabilitu výkonů.

Jak funguje spolupráce s ostatními žákovskými týmy? Zaujal někdo z mladších ročníků?
Spolupráce funguje výborně, ve dvou utkáních, kdy jsme měli hodně zraněných i nemocných hráčů, nám pomohli hráči D žáků a Martin Polom (r. 1996) z B žáků. Imy jsme jednou pomohli B žákům, kde kvalitním výkonem nezklamal Daniel Karlička. Vzhledem k tomu, že jižmáme v kádru dva mladší hráče (Daniel Stropek r. 1998 a Dominik Hašek r. 1997), kteří patří k oporám, hledáme spíše posily k našemu ročníku narození 1996.

Co máte v plánu během zimního období?
V zimním období nás čeká začátkem února zimní soustředění v Parkhotelu Sokolov, kde si během dvou až třífázových tréninkových jednotek vytvoříme základ pro další tréninkové období. V dalším tréninkovém cyklu se zaměříme na vybudování fyzické přípravy, protože zimní a jarní období je delší než léto a podzim, a z toho, co natrénujeme, pak budeme čerpat až do konce soutěže. Samozřejmě je obrovskou výhodou, že máme možnost trénovat i v zimním období na umělém povrchu, a tím netrpí herní stránka přípravy, protože kondiční trénink se může realizovat i herní formou. Během přípravných utkání, mimo jiné i s ligovými oddíly Plzně, Kladna nebo Mostu, pak budeme opět sbírat zápasové zkušenosti a snažit se zapracovat na odstranění chyb, kterých jsme se dopouštěli v mistrovských zápasech během podzimu.

Koho ze soupeřů považujete za největšího favorita v bojích o špici a proč?
Jasným favoritem je Sparta Praha B, protože i když je to družstvo o rok mladší, jeho kádr, kvalita a nesrovnatelné možnosti výběru hráčů jej předurčují k nejvyšším cílům. O zbylá místa na špici bychom se chtěli měřit s Ústím nad Labem, Duklou Praha a sousedem v regionu Buldoky Karlovy Vary. Pokud se vyvarujeme chyb, kterých jsme se dopouštěli během podzimu, mohli bychom postoupit v tabulce ještě výš. Ale umístění v tabulce pro nás není rozhodující, jestli skončíme na 3. nebo 5. místě, nemá význam. Pro nás je důležité stabilizovat a rozšířit hráčský kádr tak, abychom příští rok v kategorii starších žáků obstáli a splnili cíle, které nám s ohledem na to, v jaké soutěži budeme působit, určí vedení oddílu.

(red)