V zápase dostal na celých devadesát minut příležitost slovenský stoper osmadvacetiletý Michal Drahno, který je v Sokolově na testech. Bývalý fotbalista Žiliny nebo Interu Bratislava má na svém kontě připsánu řadu prvoligových startů ve slovenské lize, o jeho působení na Baníku se ale rozhodne až po středečním utkání s Teplicemi v Blšanech.

FK Baník Sokolov 2
FKO EZ Letohrad 1

Zápas proti Letohradu nijak nevybočoval z charakteru letních zápasů. Prvních dvacet minut byl Baník lepším celkem, vytvořil si několik náznaků šancí, ale ty neproměnil. Za zmínku stojí zahozená možnost Vaněčka.

Soupeř pak hru vyrovnal, a svěřenci trenéra Karla Havlíčka šli dokonce po standardní situaci do vedení. Baník vyrovnal chvíli před poločasem, kdy se po vykombinování obrany Letohradu dostal do samostatného úniku Procházka a střelou k tyči nedal brankáři šanci.

Po změně stran se hrál podobný fotbal jako v první půli.

V průměrném přípravném utkání pak soupeř prostřídal, do hry se dostali mladší hráči a toho Baník využil. V posledních dvaceti minutách Letohrad přehrával a dočkal se i druhé branky. Nejprve zahodil svou další šanci Vaněček, z pokračující akce ale přišel centr do vápna a Jiráček hlavou strhl výhru na stranu Baníku.

„S hrou i některými individuálními výkony spokojeni ještě nejsme. Na druhou stranu je to pochopitelné, na soustředění jsme trénovali dvakrát denně, předtím jsme ještě absolvovali kondiční blok v Sokolově, takže se únava musela dostavit a podobný průběh zápasu se dal očekávat. Utkání nemělo moc velkou kvalitu, ale důležité bylo jej vyhrát a to se povedlo. Nyní hráče čekají do středy lehčí tréninky a pak zápas s Teplicemi, kde nastoupí sestava blížící se té na mistrovské zápasy,“ naznačil po utkání s Letohradem sokolovský trenér Martin Hašek. Výkon poslední testované posily, Slováka Drahna, pak zhodnotil stručně: „Tento zápas ho moc neprověřil, takže bude hrát i proti Teplicím.“

„Trénovali jsme dvakrát denně, dojížděla se kondice, což bylo pro hráče náročné. Měli jsme ale čas i na nácvik zakončení a taktiku. Začali jsme pilovat standardní situace a ve zbývajících dvou týdnech budeme dolaďovat a zprecizňovat další věci. Hrubá práce je tak pryč, hráčům by měla odeznívat únava a měli by mít více energie. Pomalu to tak směřuje k prvnímu zápasu v Mostě, který nám ukáže, jak na tom jsme,“ bilancoval trenér soutředění v Nymburce.

Branky Baníku: Procházka, Jiráček. Poločas: 1:1.
Baník Sokolov: Bertelman - Kaplan, Kura, Drahno, Čupr - Pačinda, Podrazký, Šmerda, Vaněček - Procházka, Salák. Do druhé půle střídali Zacharda, Hájovský, Vašata, Vůjtěch, Jiráček a Duchnič.

(bs, sei)