Sokolov zaskočil v prvním poločase v domácím prostředí jednoho z aspirantů na postup do Gambrinus ligy pražskou Duklu.

V sedmé minutě otevřel skóre duelu důrazný Podrazký a ve 44. minutě upravil na dvoubrankový rozdíl sokolovský Vaněček. Poté nesmyslně začal měnit své verdikty hlavní rozhodčí pan Kocourek, který tak zbytečně přiléval olej do ohně.

Nejdříve zmrazil domácí vymyšlenou penaltou po faulu na Zelenku, kterou poté sám Zelenka proměnil. V závěru dal Dukle výhodu dalšího pokutového kopu, který Kolomazník s přehledem proměnil.

„Podíleli jsme se na obou brankách domácích, ale pak se ukázala síla našeho kolektivu, který to dotáhl do vyrovnání. Z pohledu hry jsme si minimálně bod zasloužili, jelikož jsme měli další dvě velké možnosti. Dukla se prezentovala v tom nejlepším možném světle a odvezla si bod,“ myslí si Günter Bittengl, trenér pražské Dukly.

Hodně zklamaný byl po utkání sokolovský kouč Martin Hašek. „Naši hráči měli menší pohyb, než jsem u nich zvyklý. Byli jsme všude o půl kroku déle, přesto jsme po krásné akci vedli. Před poločasem jsme zvýšili na 2:0 a mohlo to být i 3:0, kdyby se Salák nebál a dal třetí gól. Po změně stran jsme se zaměřili na udržení výsledku, Dukla šance neměla a dva góly nám dala z penalt, které jsem ale neviděl. Mohu jen říct, že co jsem v Sokolově jako trenér, tak jsem měl vždy dobrý pocit z toho, jak u nás rozhodčí pískají, ale to po utkání s Duklou říci nemohu.“

Na baníkovce teď čeká páteční utkání v Jihlavě. Utkání začíná 31. října od 18.00 hodin na stadionu Jihlavy.