„Nováček z Vintířova se zabydlel v krajském přeboru velmi dobře, a navíc i dobře posílil svůj kádr. V této soutěži je hodně důležité postavit mladé mužstvo, které když posílí dva tři kvalitní hráči, hraje o horní patra tabulky,“ zamyslel se sokolovský trenér Stanislav Purkart.

I taktika Vintířova hrála na sokolovské ´umělce´ svou roli. Neinkasovat a soupeře tak neposlat do utkání. Vintířovskou obranu dirigoval v zápase exbuldok Tomáš Pazdera.

V prvním poločase se sokolovští fotbalisté prosadili gólově pouze jedenkrát. „Soupeř se od úvodních minut zatáhl hluboko před svou šestnáctku, kterou srdnatě bránil. Pro nás tak bylo hodně těžké projít přes statickou obranu hostů,“ pokračoval Purkart.

Po změně stran však přišla baníkovská smršť a Vintířov inkasoval další čtyři branky. „Před druhým poločasem jsme si řekli, že hru uklidníme a budeme chtít rozhodnout, což se nám také povedlo,“ liboval si sokolovský trenér.

Velkou zásluhu na vysokém vítězství 5:0 měl hlavně dvougólový Prchal.

V posledním podzimním kole přeboru zamíří Baník na půdu posledního týmu tabulky do Jáchymova. „Tato utkání jsou vždy nepříjemná. Navíc do zápasu může hodně promluvit i terén. My však jedeme do Jáchymova s tím, že chceme vyhrát,“ varuje soupeře sokolovský lodivod.

V dresu Baníku se s největší pravděpodobností představí i někteří hráči širšího kádru druligového A týmu.