V rámci utkání čtrnáctého kola druhé ligy baníkovci změří síly s Vysočinou v duelu třetího týmu tabulky s pátým. Mezi týmy je rozdíl čtyř bodů. Fraška sudího Kocourka z posledního utkání Baníku s pražskou Duklou je již zapomenuta, nyní se trenér Baníku Sokolov Martin Hašek a jeho svěřenci soustředí na dnešní podvečerní zápas.

„Jihlava hraje podobným stylem jako my, je podobně organizovaná, má osobnost v týmu na pozici středního obránce, mají rychlé krajní záložníky a střelce v útoku. Také krajní obránci umí podpořit útok, charakteristikou je nám toto mužstvo tedy velmi podobné jen s tím rozdílem, že my jsme spolu v tomto složení od léta, kdežto Jihlava takto hraje déle,“ srovnává trenér Hašek obě mužstva před utkáním.

Recept jak překonat obranu soupeře? „Dát víc branek než Jihlava,“ úsměvně odpovídá bývalý reprezentant. „Ale vážně, bude to o tom, které mužstvo bude mít v den utkání lepší formu,“ myslí si Hašek. Ten bude muset pro utkání oželet start nejlepšího střelce Baníku Martina Jirouše, který má stop za čtyři žluté karty. „Jinak jsou prakticky všichni k utkání připraveni,“ prozradil trenér Sokolova.

Diváci v Jihlavě tak přijdou o možnost přímé konfrontace nejlepších střelců soutěže. Za domácí Vysočinu totiž nastupuje Petr Faldyna, který stejně jako sokolovský Martin Jirouš a čáslavský Strnad nastřílel v podzimní části druholigové soutěže již osm branek. „Speciální obranu na něj ale nechystáme. Víme o něm a hráči si s ním musí poradit,“ dodal kouč Baníku.

(bs, sei)