Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov se v sobotním dopoledni rozloučí s domácím publikem. V rámci patnáctého kola druhé ligy budou hostit aktuálně čtrnáctý tým druholigové tabulky 1. HFK Olomouc.

Po porážce s Jihlavou by si baníkovci rádi připsali na své konto vítězství. Pomoci by jim v tom měl i nejlepší střelec Martin Jirouš, který v uplynulém kole, které odehrál Baník s Jihlavou, absentoval.

Hráče Sokolova však nečeká nic lehkého, i když olomouckému týmu se v soutěži nedaří tak, jak by si představoval. „My se soustředíme především na sebe. My i hráči si uvědomujeme, že odehrajeme poslední utkání v domácím prostředí a že naši věrní fanoušci pak budou moci zhlédnout mistrovské utkání až v březnu, proto bychom se s nimi chtěli rozloučit vítězstvím,“ nastínil cíl sokolovský trenér Martin Hašek a pokračoval: „Každý, kdo fandí Baníku, věří ve tři body, ale víme, že soupeř bude určitě úporně bránit, navíc bude také těžký terén.“ Cesta k bodům tak bude velmi trnitá.

Olomouc během letní přestávky obměnila nejen hráčský, ale i realizační kádr. V samotné soutěži však hodně tápe. Velkou roli v zápase tak může sehrát i psychika hráčů. „Obecně ano. Pokud se vám nedaří, nedáváte góly, nevyhráváte, tak vám chybí sebevědomí,“ dobře ví sokolovský kouč.

Sokolovský tým v domácím prostředí udolal několik týmů zvučných jmen, zatímco Olomouc si připisuje v podzimní části druhé ligy body jen poskrovnu a v domácím prostředí. „Rozdíly mezi týmy druhé ligy jsou jen minimální,“ varoval Hašek před nevyzpytatelností soupeře.

„Olomouc střílí málo branek a má problémy se střílením branek, ale každé utkání je jiné,“ narážel sokolovský kouč na pouhých deset vstřelených branek I. HFK.

Sokolovský trenér může už počítat se službami klubového kanonýra Martina Jirouše. „Jirouš bude k utkání s I. HFK Olomouc k dispozici. Až na dlouhodobě zraněné hráče bychom měli být kompletní. Pilař? Začal s námi trénovat, ale do zápasu určitě nezasáhne. Rádi bychom ho připravili na jarní část druhé ligy. Je to náš klíčový hráč. Myslím si, že pokud by na podzim nechyběl v některých utkáních, určitě bychom vybojovali několik bodů navíc a tím se posunuli do horních pater druholigové tabulky,“ podotkl Hašek.

Utkání začíná v sobotu tradičně od 10.15 hodin.