Ve čtyřech duelech jarní části totiž sokolovští vybojovali pouhé dva body. Ten poslední v utkání s Karvinou, ve kterém hráči Sokolova doháněli dvoubrankové manko, což se jim nakonec povedlo. V závěru duelu pak ještě sahali Sokolováci po třech bodech, ale neuspěli, když Jandíl z malého vápna poslal míč hlavou mimo tři tyče karvinské svatyně.

„Zaspali jsme začátek utkání a z naší strany to byla katastrofa,“ ohlédl se zpátky v čase sokolovský trenér Karel Havlíček.

A není divu. Sokolovský tým vždy dojel na hrubky v defenzivě. „Chceme hrát dobře zezadu, to je náš hlavní cíl,“ vysvětloval trenér Baníku.

V sobotním dopoledni však postavil do cesty jeho týmu fotbalový los juniorku Sparty. „Nevíme, v jakém složení Sparta nastoupí nebo jestli tým posílí. My však očekáváme mladý, dravý tým, který bude určitě hrát kombinační hru. Byla by chyba, kdybychom přihlíželi k postavení Sparty v tabulce,“ narážel kouč na předposlední příčku, na které se Sparta prozatím pohybuje.

Obě mužstva totiž dělí ve druholigové tabulce od sebe pouhých sedm bodů. „Druhá liga je velice vyrovnaná, my se o tom několikrát přesvědčili. Na utkání se Spartou pojedeme s pokorou, ale ne poraženi. O body se porveme,“ slibuje sokolovský lodivod Havlíček.

Utkání se odehraje v sobotu 4. dubna od 10.15 hodin.