V úvodu totiž byli aktivnější hráči slovenského celku a po zásluze vedli již v 15. minutě o dvě branky.

„Vzhledem k tomu, že v tomto týdnu hrajeme dvě přípravná utkání, jsme kádr opět rozdělili na poloviny. Kostra základní sestavy do utkání naskočila až v 60. minutě a od té doby bylo vidět, že je kvalita jasně na naší straně,“ naznačuje trenér Karel Havlíček, proč se soupeř dostal do dvougólového vedení.

„Na začátku jsme dělali chyby, hráči měli problémy s adaptací na přírodní trávník. Pro ně to byla markantní změna, soupeř dal brzy dvě branky a byl v té době také lepší,“ uznal baníkovský trenér. Do poločasu se podařilo snížit na kontaktních 1:2 Jiroušovi, který z penalty potrestal faul na Vaněčka.

Po změně stran už byl výkon Baníku kvalitnější, mužstvo se herně zvedlo a předvádělo kombinační fotbal.

Vyrovnání zařídil Vaněček, ke kterému se po standardní situaci odrazil míč a sokolovský záložník z hranice vápna propálil vše, co mustálo v cestě. Po hodině hry se do utkání zapojily opory Baníku a další vítězství v zimní přípravě přišlo v 90. minutě, ve které našel Pilař ideální přihrávkou na malém vápně Saláka, pro kterého nebyl problém trefit branku.

„Hodně si cením, že hráči otočili vývoj z 0:2 na 3:2, čímž ukázali svůj charakter. Naopak nás mrzí zranění Kaplana, který odstoupil pro problémy s kolenem,“ dodal sokolovský trenér Karel Havlíček.

Nutno dodat, že soupeř z Trenčína nebyl z kategorie snadných. Vždyť v přípravě dokázal remizovat se Slováckem (1:1), Č. Budějovicemi (1:1) a naposledy Bohemians 1905 (0:0).

Sokolov - Trenčín 3:2

Branky: Jirouš z PK, Vaněček, Salák. Poločas: 1:2.

FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda (60. Kaplan, 85. Čada), Kura (46. Hrabáč), Knakal (46. Jandík), Hanzlík (60. Čupr) - Habai (60. Podrazký), Vůjtěch, Čada (60. Pilař), Vaněček - Jirouš, Duchnič (60. Salák).

Ilizi a Jandík zůstali v Sokolově na půl roku

Kádr druholigového A mužstva se pro jarní část letošní sezony definitivně rozšířil o dva hráče, kteří na Baníku již působí od začátku zimní přípravy. Na hostování se vedení klubu podařilo získat brankáře Luboše Iliziho z Viktorie Plzeň, který na Baníku úspěšně působil již na podzim jako náhrada za dlouhodobě zraněnou jedničku Jiřího Bertelmana.

Do konce sezony bude v Sokolově působit i univerzál Marek Jandík, kmenový hráč Police nad Metují.

„Oba hráči jsou na Baníku na hostování do 30. června 2009,“ doplnil informaci sportovní ředitel klubu Vítězslav Hejret.