Trenérská ikona mládežnických týmů Baníku Stanislav Galisz se i v letošní sezoně věnuje výchově žákovské kategorie. Letos má na starost D žáky v krajském přeboru a opět se mu daří vychovávat talentované hráče do budoucna. Podzim jsme s trenérem zhodnotili v několika otázkách.

Po podzimu se D žáci drží jasně na špici tabulky. Přesto — splnila polovina sezony vaše očekávání? Jak byste ji hodnotil?
Náš cíl v této sezóně byl především zvládnout přechod hráčů z přípravky na hru na veliké hřiště. Myslím, že po počátečních problémech jsme tento úkol zvládli, přesto máme ve hře rezervy a určitě je na čem přes zimu pracovat. První místo v tabulce je určitě příjemné, ale náš další úkol je postupně připravovat mužstvo na republikové soutěže.

Trénoval jste vyšší žákovské soutěže. Jakou úroveň má krajský přebor mladších žáků?
Úroveň krajského přeboru ml. žáků je velmi ovlivněna tím, že náš kraj je malý (pouze tři okresy), a proto bych soutěž hodnotil jako nevyrovnanou. Mezi mužstvy z popředí a mužstvy z konce tabulky je poměrně veliký výkonnostní rozdíl.

Na čem je třeba přes zimní přestávku v týmu zapracovat? Zklamalo vás něco?
Určitě musíme zapracovat na ´výběru místa´ hráčů běhemhry a především na hře pod tlakem soupeře, kde, jak se potvrdilo v některých přípravných utkáních, máme veliké problémy — hráči řeší vzniklé situace velmi zbrkle a mají problémy v osobních soubojích. Proto velmi vítáme účast na kvalitně obsazeném zimním turnaji na Motorletu.

Kdo z hráčů na podzim příjemně překvapil?
Určitě výraznou posilou pro mužstvo byl příchod Káji Koubka, střelecky se dařilo Filipu Kohajdovi, já bych ale chtěl ještě vyzdvihnout Ondru Badochu, Honzu Kníře a Ondru Klubala, a to především pro jejich tréninkovou i zápasovou morálku. Doufám, že se brzy přidají i další hráči.

Bude třeba na jarní část posílit? A v jakých řadách? Máte vyhlídnuté eventuální posily?
Kádr se budeme snažit průběžně doplňovat, do přípravy se zapojí několik nových hráčů. Nadějně se jeví například Adam Herink z Horního Slavkova, který již za nás odehrál některá přípravná utkání.

Jak funguje spolupráce s ostatními žákovskými týmy? Popřípadě zaujal vás někdo z mladších ročníků nebo přípravek?
Myslím, že spolupráce mezi žákovskými týmy funguje na velmi dobré úrovni. Trenéři si vycházejí vstříc, např. co se týče tréninkových ploch, přátelských utkání apod. Trenéři si vyhověli i v případě potřeby doplnění kádrů pro odehrání přátelských či mistrovských utkání. Co se týče mladších ročníků, takmne zaujala kvalita ročníku 1998. Jedná se určitě o nadějné družstvo.

Co máte v plánu během zimního období?
Během zimního období budeme trénovat čtyřikrát týdně (pozn. red. třikrát venku, jednou tělocvična), soustředění plánujeme od 8. do 13. února v domácích podmínkách s ubytováním v Parkhotelu. Co se týče přípravných utkání, tak se zúčastníme již zmiňovaného turnaje na Motorletu, kde se postupně utkáme s těmito družstvy: Sparta Praha, Motorlet ročník 98, Motorlet, Kladno, Bohemians, Měcholupy, Teplice. Odehrajeme i další přípravná utkání, například s Viktorií Plzeň, Sokolovem ročník 96 a podobně.

Koho ze soupeřů považujete za největšího favorita v bojích o první místo a proč?
Určitě budou bojovat o první místo Mariánské Lázně i Chodov, já ale za největšího favorita považuji Buldoky K. Vary B, kde musíme vzít v úvahu možnost posílení mužstva z ml. žáků A, kteří se pohybují v popředí tabulky divize.