Po několikatýdenní fotbalové pauze se opět zapojí do tréninkového procesu druholigoví fotbalisté Baníku Sokolov. Aktuálně šestý tým druholigové tabulky prošel během přestávky zásadní změnou. Jakou? Trenérskou!

Na uvolněný post na lavičce Sokolova po odchodu hlavního trenéra Martina Haška, který kývl na nabídku pražské Sparty, usedl Karel Havlíček, který zamířil do města uhlí z třetiligového Letohradu. Asistentem mu bude Jiří Saňák, který naposledy působil u extraligového dorostu pražské Slavie.

Ale nebyla to jediná změna v týmu. Po dohodě se sokolovským klubem ukončil k 31. prosinci 2008 své působení u hlavního týmu Baníku i asistent Aleš Jindra.

V jarní části druholigové soutěže se v dresu Baníku již nepředstaví útočník Jiří Procházka, kterému bylo ukončeno hostování z prvoligových Teplic, nebo gólman Ilizi, který zamířil zpět do Viktorie Plzeň.

„Procházka nesplnil naše očekávání, o setrvání Iliziho ještě jednáme,“ upozorňoval sportovní ředitel Baníku Sokolov Vítězslav Hejret.

Navíc obránce Josef Vašata, který na podzim vypomáhal v divizním Chodově, si stejně jako záložník Robert Mašek, který okusil na podzim třetiligovou příchuť na své štaci v karlovarských Buldocích, hledá nové angažmá.

„Oba hráči dostali svolení, aby si mohli najít nové angažmá,“ upřesnil Hejret.

Na Slovensko pak zamířil záložník Robert Pačinda, který se objevoval převážně v rezervě Sokolova v krajském přeboru.

Dalším, kdo nebude oblékat dres Baníku, je i stopér Tomáš Hájovský, který zamířil na další ligovou štaci do prvoligové Viktorie Plzeň. Tam rozšíří barvy baníkovců. Od léta tam působí již exsokolovský záložník Petr Jiráček.

Výměnou pak v Baníku setrvá další obránce Petr Knakal, kterému se podzimní hostování změnilo v přestup.

„Oba hráči se zapojí do zimní přípravy již ve svých klubech, i když ještě nejsou formálně uzavřené, jelikož je to ještě v jednání. V průběhu příštího týdne je možné, že se do přípravy našeho kádru zapojí na zkoušku i další vytipovaní hráči,“ podotkl sportovní ředitel Sokolova.

Druholigoví fotbalisté Baníku dnes zahájí v 10.15 hodin přípravu na druhou část druholigové soutěže již pod vedením trenérského dua Havlíček, Saňák.