Na podzim ještě vedl v České fotbalové lize fotbalisty Letohradu. V jarní části již povede z trenérského postu druholigový Baník Sokolov.

Devětatřicetiletý rodák z Broumova Karel Havlíček, který prošel například ligovými týmy Jablonce, Třince či Hradce Králové a završil svou hráčskou kariéru ve třiatřiceti letech v třetiligovém Náchodě, si v pondělí v 10.15 hodin odbyl v Sokolově svou trenérskou premiéru. Důvod? Fotbalisté Baníku Sokolov oficiálně vstoupili pod jeho vedením do zimní přípravy na jarní část druhé fotbalové ligy.

„Nabídka trénovat Baník Sokolov mi přišla těsně před Vánoci. Po sportovní stránce jsem se nad ní moc nerozmýšlel, protože přicházím do profesionálního fotbalu a klubu z ryze amatérského klubu České fotbalové ligy Letohradu,“ odtajnil svůj příchod do města uhelných dolů.

V Sokolově ho však čeká velmi tvrdá práce. A aby ne. Již sparťanský kouč Martin Hašek totiž v Baníku posunul laťku hodně vysoko.

„Pro mne samotného je to určitá výzva. Po odchodu trenéra Martina Haška je tu laťka nasazena hodně vysoko a proto bych rád navázal na úspěšný podzim, který v Sokolově měli za působení Martina Haška,“ vysvětloval Havlíček.

Jestli se mu to podaří, ukáže teprve čas. „Já teprve s druhou ligou začínám, takže nemohu moc porovnávat,“ zamyslel se Havlíček při dotazu, jaký je rozdíl mezi ligovými soutěžemi.

„Co se týče České fotbalové ligy, bylo to ryze amatérské, proto si myslím, že rozdíl mezi ligami je obrovský, protože v ČFL musíte čekat, kdy ti kluci přijdou z práce nebo jestli si vezmou dovolenou na soustředění, ale tady to je úplně o něčem jiném, a je to všechno na profesionální bázi,“ hledal rozdíly sokolovský lodivod.

V jarních bojích mu bude stát po boku asistent Jiří Saňák, který zamířil do Sokolova z pražské Slavie. „Nejbližší spolupracovník musí být podle mého názoru ideální do dvojice, navíc jsem to mohl ovlivnit. Dostal jsem šanci, a já si vybral Jirku Saňáka,“ upozorňoval Havlíček.

Pro nového kouče je to výzva, „Já se na tu práci hrozně těším a myslím si, že s tím nebude problém. Cíl? Já bych chtěl skončit alespoň do pátého místa, abychom byli o něco lepší. Dále bych si přál, aby přízeň fanoušků Sokolova, které jsem viděl, zůstala i nadále, aby ještě vzrostla,“ uzavřel Karel Havlíček.

S Baníkem se připravují hráči Hanzlík a Jandík

Na prvním letošním tréninku se mezi hráči Baníku objevili dva hráči, kteří na západ Čech přijeli na zkoušku. Prvním z nich je teplický obránce Aleš Hanzlík (ročník 1987), levonohý hráč, který na Baníku absolvuje měsíční testy. Mladý fotbalista Teplic začínal ve FŠ Most, poté hrál za Blšany a SIAD Most, odkud přestoupil do Teplic. Odtud si před rokem odskočil na půlroční hostování do Ústí nad Labem.

Druhým testovaným hráčem je útočník Marek Jandík (ročník 1985). Vysoký fotbalista hrál v Pardubicích, poté se objevil v Jakubčovicích, hostoval v Polici nad Metují, pak byl v kádru Vítkovic a hrál i v Náchodě.

S Baníkem se nadále připravuje plzeňský brankář Luboš Ilizi, kterému sice skončilo hostování, ale Baník o jeho dalším působení v Sokolově jedná.

Pozitivem je, že se ze zranění a operací zotavují Pavel Javorský a Jiří Bertelman. Oba již začali pozvolna s běháním.