s„Hrálo se na velmi těžkém terénu, když na hrací ploše byly dva tři centimetry vody, a to nám v naší kombinační hře vůbec nesvědčilo,“ vysvětloval bečovský trenér Milan Větrovec.

V dresu Hrozňatova se blýsknul hattrickem Jiří Kaššai, který bečovské obraně dělal nemalé problémy. „Bylo ho těžké udržet, nevěděli jsme si s ním rady ,“ míní Větrovec. Jenže jeho svěřenci zvládli zápas excelentně.

Po prohraném prvním poločase 1:2, kdy navíc neproměnil pokutový kop Baláž, se ve druhém dějství probudili a na hřišti se začaly dít věci.

Vše začalo, když Hrozňatov v úvodu druhého poločasu odskočil Bečovským o dvě branky. „Na hřiště přišel Kváč, který naši hru rozpumpoval a k velkýmu finiši strhl i další hráče,“ podotkl bečovský kouč.

Zbývalo třináct minut do konce utkání. Nejdříve si domácí vstřelili nechtěně vlastní gól.

Pak začal na hřišti řádit jako z řetězu utržený Tunisan v dresu Bečova a nová akvizice Ádel Marzouk. „Pro nás to byla posila na poslední chvilku, v utkání s Hrozňatovem pak prokázal své kvality,“ liboval si Větrovec.

Rozhodující moment pak přišel v úplném závěru zápasu, kdy v 90. minutě dorazil balon do hrozňatovské svatyně Pavel Špak. „Kluci se i přes nepříznivý stav semkli a týmovým výkonem si došli pro vítězství. To je pro nás hodně důležité, jelikož víme, že se vše vždy odvíjí od vstupu do soutěže,“ zamyslel se Větrovec.

„Hráči teď vědí, že když se podá kolektivní výkon, dá se otočit jakékoliv utkání,“ dobře ví bečovský lodivod. Toho také vítězství v Hrozňatově něco málo stálo. „Bylo to moc hektické utkání, proto jsme ho museli pořádně zchladit, jelikož nám bylo během něj na hřišti pořádně horko,“ narážel trenér na třicet vítězných piv.

V sobotu si však Bečov odbyde v domácím prostředí svou jarní premiéru, ve které bude hostit od 16.30 hodin tým Lokte.

Na podzim Bečov první vzájemný duel vyhrál v poměru 3:1. „Také to bylo pro nás těžké utkání, navíc jsme ho odehráli v deseti, když nám byl vyloučen gólman,“ ohlédl se zpátky v čase Větrovec.

Jenže v duelu půjde o šest bodů. Pokud Bečov uhájí domácí tvrz, odskočí soupeři na rozdíl pěti bodů. Pokud ne, v tabulce spadne právě pod Loket, na který bude ztrácet jeden bod. „My se o vítězství popereme, i když víme, že to bude nesmírně těžké,“ slibuje Milan Větrovec.