„Soupeř byl vyzrálejší, aktivnější. My jsme nechtěli v utkání prohrát, a tak jsme neotvírali hru. Hrálo se na menším hřišti a soupeř si tak vytvářel hodně standardních situací, navíc měl v týmu dobré hlavičkáře a výborně zahrával i své signály, v tom byly Brozany nebezpečné,“ hodnotil své poznatky o soupeři chodovský trenér Jiří Vican.

Obě branky vstřelily Brozany již v prvním poločase.

Tu první ve 26. minutě po nepřehledné situaci vstřelil po samostatném úniku exligista v barvách Brozan Veleba, který ranou z hranice šestnáctky nedal brankáři Chodova Dutzovi žádnou šanci. Druhou si pak po centru domácího hráče nechtěně vstřelil ve 43. minutě chodovský Správka.

„Chtěli jsme uhrát nějaký bod, bohužel se nám to nepovedlo. Ve druhém poločase si již soupeř vedení pohlídal, i když se hra vyrovnala. My jsme byli málo aktivní ve hře dopředu. Vytvořili jsme tři takové šance, ale nedokázali jsme je pořádně dotáhnout,“ smutně poznamenal kouč.

A není divu. Po vydařeném utkání s Českým Brodem Chodov pošilhával po dalších divizních bodech i v Brozanech. Marně.

„Nepodařil se nám zopakovat výkon, který jsme předvedli proti Českému Brodu. Navíc nám citelně chyběl Svůra, který byl pracovně zaneprázdněn. Je to pro nás velké zklamání. Myslel jsem si, že se o body více porveme. Brozany si určitě za výkon vítězství zasloužily,“ vysvětloval Vican.

Napravit reputaci si mohou spartakovci již tuto sobotu, kdy v domácím prostředí hostí tým z horních příček Arsenal Českou Lípu. „Víme, že nás čeká velmi těžký soupeř, ale my v domácích zápasech jsme o padesát procent silnějším týmem,“ vzkazuje soupeři na dálku chodovský trenér.

Brozany – Spartak Chodov 2:0

Branky: 26. Veleba, 43. vlastní. Poločas: 2:0.

Chodov: Dutz – Mašek, Macák, Hányš, Vondráček – Kaňok, Gvizd, Šellong (55. Šustr), Kubeš (74. Smolka) – Zucker (77. Širochman), Správka.