I. A třídu vyhráli svěřenci Josefa Šrámka bez vážnějších komplikací a po sobotním duelu s Útvinou mohli oslavit postup do nejvyšší fotbalové soutěže Karlovarska – krajského přeboru. A aby toho nebylo málo, v nedělním odpoledni si zajistili postup i hráči chyšské rezervy, kteří postoupili ze III. třídy do okresního přeboru. Chyše tak mohla rázem slavit fotbalový „double“.

„V postup do krajského přeboru jsem věřil již od začátku soutěže. Po utkání s Drmoulem jsme už však o něm nepochyboval. Úspěch? Ano. Celou sezonu se nám vyhýbala vážnější zranění a hlavně na jaře jsme měli k dispozici široký kádr a to bylo jedním z aspektů našeho postupu,“ ohlédl se za sezonou chyšský lodivod Josef Šrámek.

Jeho tým však také ztrácel body.

„Ano, to je pravda, nejhůře mi bylo na podzim, vždy po smolných porážkách, ať už to bylo v Jáchymově, Hrozňatově nebo Hroznětíně,“ vysvětloval kouč.

I přes drobná zaváhání se Chyše prezentovala v soutěži skvělou hrou. Místo silového fotbalu změnili přes zimní období strategii a ta jim přinesla kýžené ovoce.

„Herní projev týmu se na jaře velice změnil. Začali jsme hrát více kombinační fotbal, založený na kvalitní defenzivě. Už v zimních přípravných zápasech jsme se zaměřili na kombinaci. Velký přínos byl i v tom, že branky začalo střílet více hráčů,“ zamyslel se Šrámek.

A ví proč. V uplynulých sezonách řádil v chyšském dresu pouze kanonýr Jan Burda starší. I v této sezoně patřil k nejlepším střelcům klubu. Vždyť 24 vstřelených branek mluví za vše. Za ním se pak seřadili osmigóloví Bouška a s pěti brankami Laurich. Čtyři branky si na své konto připsal „starosta“ Miroslav Dorňák a Stanislav Vácha. Každé mužstvo je něčím specifické, to chyšské nevyjímaje.

„Máme tu dobrou partu, která chce v každém utkání nechat na hřišti úplně všechno. Dále pak máme nejlepší fanoušky, kteří nás hnali za postupovým snem. Za to jim patří velký dík,“ nezapomněl na chyšské „tifosy“ Šrámek. Jak se sluší, k postupu patří i bujaré oslavy.

„Někteří hráči slaví postup už tři týdny, ale pravá oslava proběhne tuto sobotu 28. června v naší sokolovně a bude to oslava dvojnásobná, protože naše rezerva postoupila do okresu,“ odtajnil nekončící plán oslav lodivod Chyše.

Poté už pak přijde na řadu fotbalová dřina. Premiéra Chyši v krajském přeboru nevyšla podle jejích představ. Podruhé by však chtěli v Chyši soutěž udržet.

„Mužstvo je zkušenější a vyzrálejší. Pokud se nám podaří udržet všechny hráče a vzít letní přípravu vážně, hlavně ti starší hráči, tak nemám obavy o setrvání ve středu tabulky. Samozřejmě že se pokusíme ještě mužstvo na dvou až třech místech vhodně doplnit, a to i vzhledem k postupu rezervy do okresního přeboru,“ podotkl Šrámek a pokračoval: „Na závěr bych rád poděkoval všem obyvatelům Chyše, kteří nám fandí a podporují nás, těším se na ně v sobotu na zakončení sezóny,“ děkuje „José Mourinho“ alias Josef Šrámek.