Po skvělém rozjezdu se mašina jménem Sokol Citice v krajské I. A třídě začala během soutěže pořádně zasekávat. I přesto byli v Citicích se svým podzimním vystoupením spokojeni. Zimní přípravu načali citičtí fotbalisté 6. ledna na umělce v Sokolově.

„Přípravu jsme zahájili v úterý a budeme trénovat dvakrát v týdnu, a to až do poloviny března, dále se pak uvidí, zda nás počasí pustí na domácí hřiště v Citicích, v opačném případě bychom si sokolovský azyl ještě prodloužili,“ vysvětloval funkcionář a bývalý kouč Citic Roman Heřman. I on však není zastáncem nutného zla, kterým zimní příprava bezesporu je.

„Náplň zimní přestávky se každoročně opakuje a každý, kdo fotbal hrál nebo hraje, nemá toto období v lásce. I když je neoblíbená, hráči pak z ní nejméně půl sezony žijí,“ vysvětluje Heřman.

A jaký plán připravili v Citicích? „První tři týdny se nabírají fyzické objemy. Druhá fáze přípravy pak bude zaměřena na rychlostní vytrvalost a příjemnější část přijde pro hráče až v poslední části, kdy se zaměříme na herní stránku,“ nechal nakouknout do fotbalové kuchyně týmu Heřman.

Na podzim vedl Heřman tým jako hlavní trenér. V jarní části už bude nastupovat v krajské I. A třídě pouze jako hráč. „Na konci loňského roku nás zasáhla velice smutná událost, a to když nás navždy opustil po dlouhé a zákeřné nemoci předseda klubu a ikona citické kopané pan Václav Mach. Vzhledem k této skutečnosti proběhne v sobotu 10. ledna valná hromada klubu, kde bude volen nový výbor,“ poznamenal Heřman.

Ke změně tak došlo na postu hlavního trenéra. „Vzhledem k mé pracovní vytíženosti mě v této funkci nahradil pan Václav Medřický, kterého fotbalová veřejnost zná z působení v Baníku Sokolov, Lomnici, Horním Slavkově či Dolním Rychnově. Já dle časových možností s týmem trénuji a jsem zapojen v hráčském kádru,“ upozorňoval Heřman.

Do týmu se zapojily i nové posily. „Do přípravy se po lehkém zranění zapojí novosedelský Ludva Gergely a pro jarní část nás též posílí hráči HC Baník Sokolov Dobřemysl a Sopr,“ vypočítával staronové tváře v týmu funkcionář Citic.

A jaké mají Citice nejbližší fotbalové plány?

„V rámci zimního turnaje odehrajeme devět utkání na umělce u sportovní haly ISŠTE v Sokolově, kde se postupně střetneme s týmy oblastního přeboru a krajské I. A třídy. Začínáme v sobotu utkáním s účastníkem právě krajské I. A třídy Novou Rolí,“ dodal Heřman.

„Cíl pro jarní část? Cíl zůstává stejný jako před začátkem sezony, tj. umístění do pátého místa a předvádět divákům pohledný fotbal na úrovni soutěže. Závěrem bych dodatečně popřál všem našim sponzorům a fanouškům hodně zdravíčka a pohody v tomto roce a aby nám zachovali přízeň stejně jako v podzimní části,“ uzavřel jeden z představitelů citického klubu.