Vítězství. To vybojovali po zlepšeném výkonu ve druhém poločase v domácím prostředí nad týmem Nového Boru fotbalisté Spartaku Chodov.

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří se také v deváté minutě ujali vedení, když se v dresu Nového Boru střelecky blýsknul exbuldok Jaroslav Jordák.

I když se poté domácí hodně snažili, do zápasu se dostávali velmi těžko. „Byl to těžký zápas. První poločas jsme vůbec nehráli a museli jsme proto ve druhém poločase přitvrdit a začít hrát fotbal. Navíc nás hodně povzbudila vyrovnávací branka,“ vysvětloval chodovský záložník Radek Kaňok.

Jeho chvíle však měla v utkání ještě přijít. Přišla. V tu nejvhodnější dobu. V 80. minutě totiž strhl svou brankou vedení na stranu Chodova.

„Já jsem moc rád, čekal jsem na gól několik utkání. Když jsem se ráno před zápasem probudil, řekl jsem si, že Novému Boru góla dám, a já ho dal. Možná je to štěstí, ale jsem moc rád, že to tam spadlo. Kolik mě to bude stát? To nevím, ale rád to zaplatím,“ s úsměvem dodal Kaňok.

„Pro nás to bylo hodně důležité utkání, hráli jsme v něm o šest bodů. Věděli jsme, že soupeř bude chtít hrát na bod, a že ho nesmíme pustit do vedení. Ale stal se pravý opak,“ narážel chodovský trenér Jiří Vican na úvodní branku Nového Boru.

Bor poté začal hru kouskokovat a zdržovat. „Natahování času ze strany hostů nám moc nevyhovovalo a trošku už jsme začali mít s přibývajícím časem obavy o výsledek,“ ohlédl se Vican.

„Nový Bor vynikal hlavně svým rychlým přechodem do útočné fáze a brejkových situací. Herně bych to neviděl, že byl lepší, prostě hrál jen to, co potřeboval. Branka v úvodu utkání změnila úplně charakter zápasu,“ dobře ví chodovský kouč.

Jeho tým však vstoupil do druhého poločasu jako vyměněný a na hřišti to řádně roztočil. „Koncovka je všeobecně naší velkou slabinou. Máme vlastně z celé soutěže nejméně vstřelených branek, i proto jsem rád, že zrovna hráči jako Kaňok či Šustr, kteří byli vždy naši kanonýři, že se v utkání s Novým Borem chytli a tak doufám, že poslední dvě kola jim to tam bude padat dál,“ přeje si Jiří Vican.