V uplynulém kole totiž Chodov v domácím prostředí pokořil extřetiligový tým Chomutova. „Proti silnějšímu týmu se umíme řádně vyšponovat,“ dobře ví chodovský trenér Jiří Vican. Jeho svěřenci totiž odehráli proti Chomutovu více jak vyrovnané utkání. Zaslouženě vyhráli. Postaral se o to jedinou přesnou ranou chodovský Zucker.

„Oproti duelu s Čelákovicemi jsme byli lepší v nasazení, bojovnosti. Uspět chtěl celý tým, který do utkání dal vše,“ liboval si Vican. Chodov si tak ve dvou domácích duelech připsal na své konto čtyři body.

„Spokojenost je, ale kdybychom zvládli i duel s Čelákovicemi, mohli jsme mít šest bodů. Ty dva body nám teď hodně chybí,“ smutně narážel chodovský lodivod na nemastný neslaný výkon v domácím zápase s Čelákovicemi.

I přesto se Chodov značně přiblížil k záchraně v divizní soutěži. „Nepamatuji si, že by se za poslední tři roky držel zástupce z Karlovarska tři kola před koncem soutěže na příčce, která prozatím zaručuje záchranu,“ narážel Vican na sestupy Hazlova, Trstěnic či sokolovské juniorky.

Pokud se jeho tým v divizní soutěži udrží, zapíše se tučným písmem do historie karlovarské kopané. Po právu.

Jenže cesta divizní soutěží bude ještě velmi trnitá. V následujícím kole totiž zamíří spartakovci na půdu posledního Nového Boru. Měla by to být jasná záležitost v podání Západočechů. Ale pozor, tato utkání jsou ošidná. Ví to i chodovský trenér. „Posledních čtrnáct dní se soustředíme na tréninku na útočnou hru podpořenou střelbou, která nám dělá v soutěži problémy. V žádném případě nesmíme soupeře nijak podcenit, mohlo by se nám to vymstít,“ varuje Vican.

A jaká taktika by na Nový Bor měla platit? „Musíme pozorně bránit a poté zúročit rychlý přechod do útočné fáze. To ale neznamená vrhat se bezhlavě do útočné fáze,“ varuje Vican.