„Čeká nás deset týdnů nutného zla,“ hlásí z toužimské kabiny trenér Marek Daněk. Aktuálně čtrnáctý tým divizní tabulky má během zimní přestávky na čem pracovat.

„Velké problémy nám dělal úzký kádr a defenzivní činnost, na které bychom chtěli v přípravě hodně zapracovat,“ vysvětluje Daněk, kde tým tlačí pověstná bota.

Toužim tak čeká pořádná ´robota´. „Trénovat budeme třikrát, čtyřikrát v týdnu a o víkendu kluci odehrají přípravné utkání v rámci sokolovského turnaje na umělé trávě, kde se střetneme například s divizním Chodovem či týmy, které hrají karlovarský krajský přebor,“ podotkl k náplni přípravy toužimský kouč.

Jeho svěřenci však načnou přípravu pěkně zostra. V sobotu sehrají přípravné utkání v Plzni, kde je bude hostit ligový výběr Viktorie Plzeň U19, a v neděli zamíří k úvodnímu kolu zimního turnaje Baníku Sokolov, ve kterém se střetnou s Královským Poříčím.

„Musíme se co nejlépe připravit na druhou část divize, ještě není zdaleka nic ztraceno a všechno máme ve svých rukou respektive v nohou. Když toho nyní hodně odehrajeme a natrénujeme, tak to bude pro nás v samotné soutěži určitě velkým plusem,“ dobře ví Daněk.

V Toužimi však mají ještě jeden úkol. Vhodně doplnit svůj obranný val. „Hledáme vhodné hráče na post obránců, potřebujeme trochu zkvalitnit obrannou hru. Navíc bychom chtěli rozšířit náš úzký kádr a dát tak šanci i některým talentovaným hráčům, s kterými jednáme,“ uzavřel Daněk.