Na šesté kolo krajského přeboru nebudou v dobrém vzpomínat fotbalisté Hazlova. Důvod? V Mariánských Lázních museli skousnout překvapivě sedm branek.

Premiérové vítězství si mohli vychutnat v Dolním Rychnově, kde neuspěl tým Královského Poříčí. Střelecké hody byly k vidění ve Vintířově, kam zamířil tým Františkových Lázní. Devět branek pak mluví za vše.

V karlovarském derby pak na své dobré časy zavzpomínali hráči Staré Role, když si poradili s lepšícím se Ostrovem. V neděli pak vybojoval nováček z Jáchymova překvapivé vítězství nad týmem Aše. Zaváhání Hazlova dokonale využili hráči sokolovské juniorky, když si v domácím prostředí otevřeli v duelu s karlovarskou Lokomotivou střelnici. Sokolov se tak dotáhl bodově na Hazlov a díky lepšímu skóre se posunul do průběžného čela tabulky.

Výsledkový servis

Vintířov – Františkovy Lázně 6:3

Skóre duelu otevřel ve 28. minutě vintířovský Tráva. Za hosty poté srovnal ukazatel skóre ve 32. minutě Bastl. Ve 38. minutě mohl poslat domácí opět do vedení ze značky pokutového kopu Pazdera, ale neuspěl.

Vše si pak vynahradil po změně stran, když ve 48. minutě poslal svůj tým do jednobrankového náskoku. V 52. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Tráva a v 56. minutě se trefil přesně mezi tři tyče i jeho spoluhráč Nitsch. Na to ještě stačili hosté odpovědět kontaktní brankou Iterského.V62. minutě se zapsal podruhé do listiny střelců vintířovský Pazdera a v 66. minutě v dresu hostí Král. Třešničku na dort pak posadil v podobě šesté branky Vintířova Myslivec.

Branky: 28. a 52. Tráva, 48. a 62. Pazdera, 56. Nitsch, 86. Myslivec – 32. Bastl, 59. Iterský, 66. Král. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Cvrk – Šifalda, Grujbár, DS Špak. ŽK: 0:1. Diváci: 100.
Vintířov: Zahrádka – Vystrčil, Pazdera, Švéda, Nitsch – Nimrichter (46. Neudert), Myslivec, Klemera, Kabele – Drobný (80. Škarda), Tráva. Trenér: Jaroslav Maršík.
Františkovy Lázně: Vild – Hibler, Valenta, Najman, Syroha – Král, Országh, Kolouch, Jačka – Bastl, Iterský. Trenér: Milan Kolouch.

Dolní Rychnov – Královské Poříčí 2:1

Hosté vyhráli první poločas brankou Kričfalušiho. Po obrátce stran však domácí značně přidali na obrátkách a v 53. minutě za ně vyrovnal Kříž. První zaslouženou tříbodovou radost pak Dolnímu Rychnovu zajistil v 85. minutě přesnou ranou Moravec.

Branky: 53. Kříž, 85. Moravec – 4. Kričfaluši. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Adamec – Šmat, Melničuk, DS Vošmik. ŽK: 0:4. Diváci: 120.
Dolní Rychnov: Makarovič – Kříž, Bulíček, Kalabza, Štáhlavský – Sedláček, Šimků, Vogl, Moravec – Kurtin, Szako (stř. Klemm, Stejspal). Trenér: Václav Medřický.
Královské Poříčí: Kiss – Dubaj, Monhart, Prchal, Gajdoš – Provazník, Erhart, Kopřiva, Maxa – Hanzlíček, Kričfaluši (stř. Phung Viet Hung). Trenéři: Miroslav Buják a Milan Gabrle.

Stará Role – Ostrov 3:1

Poprvé se pohnul ukazatel skóre ve 38. minutě, kdy si připsal na své konto střelecký úspěch starorolský Voborský. Po změně stran přidal druhou branku Staré Role Ondra Kothera. V 78. minutě pak upravil na tříbrankový rozdíl domácí Vašíček. Za hosty poté korigoval skóre utkání přesnou střelou ostrovský Ušák.

Branky: 38. Voborský, 68. Kothera, 78. Vašíček – 86. Ušák. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Hrabovský – Chrástecký, Francúz, DS Tomášek. ŽK: 5:3. ČK: 2:1 (60. Plachý, 82. Joza – 22. Liška). Diváci: 150.
Stará Role: Kolbaba – Gubetina (76. Hrudkaj) Plachý, Kothera, Hořt – Lojín, Joza, Stýblo, Khodl – Voborský (85. Zápotocký), Plch (45. Vašíček). Trenér: Jaroslav Slabý.
Ostrov: Süttö – Přibyl (75. Piskáček), Hladík, Jura, Tomáň – Koročinský, Semivan (80. Koudelka), Ušák, Liška – Mahr, Eret. Trenér: Tomáš Štěpánek.

Mariánské Lázně – Hazlov 7:1

Hosté se ujali vedení již v 7. minutě, kdy se prosadil Belovič. Mariánky však za tři minutky srovnaly Zemanem. Před odchodem do šaten si pak připsal svou druhou branku v utkání na svůj účet domácí Zeman. Po obrátce stran pak proměnili zápas fotbalisté Vik torie ve s vou exhibici.V 57. minutě zvýšil vedení Mariánskýc h Lázní Kafka a v 75. minutě přidal čtvrtý zářez domácích Semančík. V 80. minutě se podruhé zapsal do listiny střelců mariánskolázeňský Kafka a dvě minutky poté si připsal šestý úspěch Mariánek na své konto Radil. Vše pak uzavřel sedmým zářezem dorážkou po neúspěšné střele ze značky pokutového kopu z kopaček Horta v 88. minutě střídající Daniezev.

Branky: 10. a 40. Zeman, 57. a 80. Kafka, 75. Semančík, 82. Radil, 88. Daniezev – 7. Belovič. Poločas: 2:1. Rozhodčí: M. Štěrba – Kobielský, Vejvoda, DS Votík. ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (88. Karafiát). Diváci: 300.
M. Lázně: Šmejkal – Hadač, Kovář, Škrabal, Zeman – Radil, Hort, Semančík, Kafka – Fára, Buday (stř. Weiser, Švejda, Daniezev). Trenér: Miroslav Zeman.
Hazlov: Kindl – Bauer, Dočekal, Veleman, Rossmeisl – Vesecký, Beneš, Belovič, Šlesingr – Prokopec, Šiman (stř. Koloc, Karafiát). Trenér: Miroslav Švarc.

Jáchymov – Aš 1:0

Jedinou branku v utkání si připsal v závěru utkání na své konto střídající Jonák.

Branka: 90. Jonák. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Hodač – M. Štěrba, Janoušek, DS Pospíšil. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (80. Maher po 2 ŽK). Diváci: 70.
Jáchymov: Sütto – Holubička, Kunst, Kostka, Kolárik – Kubata, Hynek, Melichar, Hellmich – Kasparides, Lešťan (stř. Jonák, Kožušník). Trenér: Luboš Melichar.
Aš: Piner – Bárta, Kohuťar, Siler, Brožek – Houdek, Schwalb, Bláha, Střeček – Toth, Maher (stř. Černíček, Zahradník, Rožánek). Trenér: Rino Náprstek.

Sokolov B – Lokomotiva Karlovy Vary 6:1

Domácí šli do vedení již v sedmé minutě, když se střelecky prosadil Svůra. O tři minutky později zvýšil na dvoubrankový rozdíl sokolovský Komberec. Ve 37. minutě se trefil mezi tři tyče baníkovec Prchal a poločasový stav stanovil ve 45. minutě čtvrtou brankou Svůra. Po obrátce stran pokračovali fotbalisté Baníku ve své exhibici. Nejdříve pokořil karlovarského gólmana Cyprise Vítek a po něm i Duben. Za hosty si pak připsal na své kopačky jedinou branku Ludvík.

Branky: 7. a 45. Svůra, 10. Komberec, 37. Prchal, 65. Vítek, 76. Duben – 79. Ludvík. Poločas: 4:0. Rozhodčí: J. Novotný – Adamec, Šmat, DS Gendráč. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (28. Kašpar – 75. Matocha). Diváci: 250.
Sokolov B: Zacharda – Náppravník, Duben (76. Hucl), Vítek, Kašpar – Habai (46. Pačinda), Svůra, Vůjtěch (60. Koky), Prchal – Komberec, Čertík. Trenér: Stanislav Purkart.
Lokomotiva KV: Cypris – Votík, Kubín, Riedl, Mitterpach – Matocha, Belbl (45. Sedláček), Ludvík (79. Kolář), Jílek – Vaněk (84. Petra), Tulák. Trenér: Antonín Sedlák.

Další výsledek: Nové Sedlo – Union Cheb 2:3 (0:1)