Jediný tým, který do desátého kola ještě neokusil hořkost porážky. Každá série však jednou končí. Skončila i ta květnovská. Kde? Na hřišti Toužimi, kde ji vyprovodila ze zeleného pažitu místní rezerva.

Květnová vstoupila do utkání levou nohou a již ve 4. minutě prohrávala po chybě svého gólmana. I přesto však dokázala první poločas dovést do nerozhodného výsledku 2:2. „Chybělo nám pět hráčů a ty jsme bohužel nenahradili, ale na to se nechceme vymlouvat,“ smutně poznamenal květnovský sekretář Jakub Šípek.

Jeho tým si ve druhém poločase vytvořil tři stoprocentní šance, ale ani jednu nevyužil. Hodně po gólu volaly šance Jiřího Šrámka, který šel dvakrát osamocen na brankáře Toužimi. Neuspěl.

„Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit třetí branku, utkání by určitě vypadalo jinak,“ přemýšlí Šípek.

Dvě minutky před koncem obral o tři body favorita z Květnové dobře zahraný přímý kop Toužimských. „Už to asi muselo přijít. Nemáme kádr o dvaceti fotbalistech, abychom chybějící plnohodnotně nahradili. Přesto si myslím, že by utkání spíše slušela remíza,“ vysvětloval sekretář Květnové.

Květnovou čeká v dalším kole nevyzpytatelná Chyše B. „Jedem dál, čekají nás ještě tři zápasy a chceme devět bodů. Chtěli bychom si tak vytvořit dobrou výchozí pozici do jarních bojů. Chyše? Té se více daří na hřištích soupeřů, takže nás nečeká nic lehkého, ale my chceme bodovat naplno,“ upozorňuje Jakub Šípek.