Cíl byl splněn. V posledním podzimním utkání zdolala Květnová v domácím prostředí Vojkovice v poměru 4:2. Díky zaváhání nováčka z Bacardi na půdě Hájku se pak posunula na aktuální druhou příčku.

„Jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli, jelikož tyto duely s týmy ze spodních pater tabulky jsou vždy ošidné. Až na dva inkasované goly tak převládla v týmu spokojenost,“ liboval si sekretář Květnové.

A aby ne. Tým Květnové posílil během letní přestávky šikovný záložník Jiří Šrámek a střeleckou mušku si udržel v nabitém stavu i nejlepší kanonýr Květnové Marek Frisch, který zatížil konta soupeřů devíti brankami. Tomu navíc skvěle sekundoval matador květnovského mužstva Dušan Lux. Ten nasázel soupeřům pro změnu sedm branek. „Během letní přestávky přišli do týmu mladí hráči, a tak jsme spojili zkušenost s dravým mládím, což se nám vyplatilo. Vytvořila se perfektní parta a i herně jsme si nepočínali nijak špatně. Navíc druhé místo je velmi dobré jako odrazový můstek,“ ohlédl se Šípek.

Jenže i květnovský expres v podzimní části zaskřípal. „Určitě jsme ztratili body v utkání s Božičany a Bochovem. Šance jsme si v těchto utkáních vytvořili, ale bohužel je nedokázali dotáhnout do gólové radosti. Tyto ztráty nás mrzí nejvíce,“ přemýšlel Šípek.

Květnovou však nečeká žádný fotbalový půst. Do konce roku se bude jednou scházet na ´umělce´ v Ostrově a jednou v hale.

„Ještě potrénujeme do konce roku a plnou přípravu na jarní část okresního přeboru začneme v lednu. V plánu máme několik přátelských utkání. Cíl? Máme opět jediný, poprat se co nejlépe o první příčku okresního přeboru,“ odtajnil náplň fotbalistů Květnové po skončení podzimní části.