Teď však fotbalisty Ajaxu čeká těžší úkol. Udržet se na špičce přeboru. A lehké to nebude. S vidinou postupu do krajské třídy nastoupí do jarní části i ostřílená Květnová či nováček z Bacardi, navíc však mohou překvapit i další týmy. „Víme, že to bude hodně těžké, ale my se chceme udržet na první příčce,“ upozorňuje trenér Kolové Martin Míček.

Tým Ajaxu ve středu načne zimní přípravu.

„Trénovat musíme, jelikož někteří hráči toho na podzim moc nenatrénovali a tak se v lednu zaměříme hlavně na fyzičku. Tréninky pak budou dvakrát týdně. Každou středu budeme absolvovat dvouhodinový trénink na ZŠ Čankovská, a v sobotu pak na našem hřišti,“ odtajnil náplň svého týmu Míček.

Poprvé však Kolová během zimních galejí nezamíří na soustředění. „Vždy jsme to střídali, buď Horní Blatná nebo Hřebečná, letos však soustředění vypustíme, třeba nám to přinese štěstí,“ zamyslel se kolovský trenér.

Jenže Kolovou během podzimní části okresního přeboru sužovalo hlavně zranění jejích opor. „Do přípravy by se měli právě zapojit i dlouhodobě zranění hráči, což by pro nás mělo být velkým přínosem,“ upozorňuje kouč.

Velkou slabinu však měla Kolová v pozici gólmana. „V jednání máme jednoho gólmana, ale ještě nebudeme prozrazovat, o koho jde. Jinak už posilovat tým nebudeme,“ vypočítával Míček.

A jaký mají cíl v jarní části? „Postupové ambice nemáme, ale i přesto chceme okresní přebor vyhrát a pořádně se o to popereme,“ slibuje Martin Míček.