Tu si o víkendu zpestřili přípravným duelem v rámci zimního turnaje Baníku Sokolov, ve kterém se střetli s účastníkem krajského přeboru Vintířovem.

„Utkání se hrálo v neděli ráno od 9 hodin za patnáctistupňového mrazu a hráči do něj nastupovali po těžkém sobotním tréninku,“ vysvětloval chodovský trenér Jiří Vican.

Vintířov dorazil do Sokolova pouze s jedenácti hráči, i přesto dokázal silnému Chodovu pořádně vzdorovat. Navíc se blýsknul pohledným technickým fotbalem. „Cíl jsme měli jasně daný. Po dvouměsíční zápasové pauze si zahrát kombinační fotbálek bez ohledu na výsledek a pokud možno se nezranit,“ odtajnil cíle Spartaku před začátkeme duelu Vican.

Chodov si po dobrém výkonu připsal do tabulky první tři body za výhru v poměru 4:1.

„Vše se podařilo splnit. Vintířov, dokud měl dostatek sil, hrál technický fotbal a hlavně v prvním poločase se hrálo celkem pohledné utkání hlavně na polovině soupeře. Po poločasovém hromadném střídání na naší straně byl náš výkon lehce rozháraný a Vintířovu se podařilo z ojedinělé akce vyrovnat. Závěr zápasu však vyzněl plně v náš prospěch,“ zamyslel se chodovský kouč.

V chodovském týmu se tak dostali v utkání s Vintířovem na hrací plochu všichni hráči.

„Během zimní přípravy dostanou příležitost naši kmenoví hráči, abychom zjistili, jaký výkonnostní posun zaznamenali během našeho působení v divizní soutěži. Do přípravy s námi naskočil dorostenec Martin Dušek, který již s námi trénoval a hrál již na podzim, po vleklém zranění se vrací Kuba Smolka a po studijní pauze se vrací Jirka Machulka. Pokud přičteme Romana Hányše, který téměř celý podzim byl díky zranění také mimo, tak si myslím, že kvalitních posil máme již nyní dost,“ podotkl Vican.

A nejbližší program Spartaku Chodov? „Nyní nás čeká tvrdá řehole lednové přípravy, kterou si zpestříme přátelskými utkáními zimní ligy Baníku Sokolov,“ uzavřel Jiří Vican. O termínech zápasů Chodova vás budeme s předstihem informovat.

Chodov - Vintířov 4:1 (1:0)

Branky: Jiří Šelong 2, Martin Dušek, Jakub Kopřiva - Michal Klemera.

(red)