Po 10. kole krajského přeboru bylo novosedelské mužstvo na posledním místě tabulky s jediným bodem. Za této situace nastupovali v 11. kole soutěže k derby zápasu proti dalšímu týmu ohroženému sestupem, Rychnovu.

V nepříliš pohledném utkání se jim podařilo na domácím hřišti vybojovat první výhru v soutěži.V dalším kole odešli sice poraženi ze hřiště Vintířova, ale chuť si spravili o tomto víkendu. Na vlastním hřišti proti Jáchymovu.

V případě výhry se domácí Baník mohl odpoutat ode dna tabulky a přeskočit svého sobotního soupeře. To se nakonec podařilo.

Utkání nezačalo pro domácí dobře. V samém úvodu zápasu se Jáchymov dostal do vedení. Domácím se ale podařilo brzy odpovědět brankou Širochmana a přidat další branky. Po trefách Krejčího, Hejla z penalty, Kovaříka a Gvizda se nakonec radovali z vítězství, které je díky prohře Rychnova v Mariánkách posunulo až na 13. místo tabulky.

Domácí trenér Jaroslav Pinc mohl být po zápase spokojen: „Jsme rádi, že se nám podařilo zvládnout tohle i předchozí těžké utkání s Dolním Rychnovem, kde se hrálo vlastně vždy o šest bodů.“