V rámci oslav 60. výročí sokolovského klubu zamířil do města uhlí nadmíru zdatný soupeř, úřadující mistr Gambrinus ligy AC Sparta Praha. Letenský klub dorazil do Sokolova pod vedením trenéra Lavičky bez svých hvězd Patrika Bergera a Tomáše Řepky, i přesto se však bylo celé utkání na co koukat, zvláště pak oko fotbalového „fajnšmekra“ zaujala dramatická přestřelka v závěru duelu.

FK Baník Sokolov 1
AC Sparta Praha 2

Utkání, na které se přišlo do ochozů podívat přes dva tisíce fanoušků, připravilo sokolovským hráčům pořádnou fotbalovou atmosféru. Na trávník přivedli své týmy k přátelskému utkání kapitáni – sokolovský Michal Salák a sparťanský Karol Kisel. V dresu Baníku se navíc představily nové tváře, David Vaněček, Tomáš Pilař či Martin Čupr.

Po vzájemném úvodním oťukávání jako první v zápase zahrozili hosté. Kisel ale svou střelu po centru Jeslínka poslal mimo tři tyče sokolovské branky. Stejně si počínal i z přímého kopu z dvaceti metrů Matušovič. Poté se osmělili i domácí, když nejvíce zaměstnával obranu hostí štírek Vaněček, kterému vydatně pomáhali Salák s Pilařem. Ale i přes několik šancí na obou stranách se diváci v prvním poločase branky nedočkali. Za zmínku tak alespoň stál další střelecký pokus Kisela, který skončil těsně vedle levé tyče Bertelmanovy branky, nebo na druhé straně průnik Saláka či „ťukes“ Čupra s Vaněčkem, když posledně jmenovaný hlavou hodně vystrašil brankáře hostů Grigara.

V závěru první půle poslal za zraněného Kisela sparťanský lodivod Vítězslav Lavička na hřiště útočníka z Pobřeží slonoviny Bonyho, ten hned po zahájení druhého dějství vyslal jedovatou vizitku brankáři Bertelmanovi, který si s ní ale excelentně poradil.

Branky se dočkali diváci na sokolovském stadionu až v 72. minutě, když Podrazký našel pasem Saláka, který s ledovým klidem a následnou střelou mezi nohy střídajícímu brankáři Sparty Kozáčikovi otevřel skóre zápasu. Skvělý výsledek drželi svěřenci trenéra Martina Haška až do 84. minuty. Sokolovští hráči ztratili ve středu hřiště balon a rychlý protiútok proměnili hosté ve vyrovnávací branku, když milimetrovou přihrávku Bonyho zužitkoval útočník Jan Holenda. Tečku za kvalitním utkáním udělal pro radost sparťanských fanoušků o minutu později opět Holenda, kterému opět „namazal“ Bony.

I přes těsnou porážku byli fotbalisté Baníku Spartě více jak vyrovnaným soupeřem. Nové tváře v dresu Baníku určitě nezklamaly, a fanoušci Sokolova se tak mohou těšit na výkony těchto borců v blížící se podzimní části druholigové soutěže. Navíc i přes dvě obdržené branky fungovala velmi dobře sokolovská obrana pod taktovkou Hájovského a Kury.

FC Baník Sokolov –AC Sparta Praha 1:2

Branky: 72. Salák – 84. a 85. Holenda. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Franěk - Melničuk, Cvrk. Bez karet. Diváků: 2 360.
FK Baník Sokolov: Bertelman (65. Zacharda) - Šmerda (89. Kaplan), Kura, Hájovský, Čupr (77. Vašata) - Pačinda (46. Podrazký), Čada, Pilař (65. Jungman), Javorský (89. Hrabáč), Vaněček (77. Jiráček) - Salák. Trenér: M. Hašek.
AC Sparta Praha: Grigar (46. Kozáčik) - Voříšek, Kladrubský, Kučera, Kadlec (61. Švec) - Jeslínek (46. Žofčák), Kóňa, Pečnik (70. Jungr), Kisel (44. Wilfried Bony), Matušovič (77. Podaný) - Holenda. Trenér: V. Lavička